Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 1670

Zapoznaj się z naszymi przepisami z mlekiem na pyszne, wartościowe posiłki: od kremowych zup mlecznych, desery, po fantazyjne koktajle i domowe lody. Ale znajdziesz też tutaj przepisy z mlekiem na dania wytrawne: naleśniki, krokiety z warzywno-grzybowym farszem, pizzerinki i placuszki. Sprawdź również pomysły na otrębowe omlety z mlekiem, tarty, domowe pączki i przepyszne ciasta. A może...rosół z delikatnymi, lanymi kluseczkami? Na domowe podwieczorki z mlekiem dla małych i dużych łasuchów polecamy porcję mleka w postaci czekoladowego lub waniliowego budyniu WINIARY – na zimno lub na gorąco.

Kalorie

– w zależności od mleka (pasteryzowanego, naturalnego, UHT) oraz poziomu tłuszczu

Wartości odżywcze i właściwości

Mleko dostarcza białka oraz wapnia, a także witaminy B2. Znajdziemy w nim także witaminę A i niewielkie ilości witaminy D. Regularne picie częściowo odtłuszczonego mleka może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, osteoporozę, nadciśnienie.

Ciekawostki

W przypadku spożycia mleka przez osoby nietolerujące laktozy może występować biegunka, wzdęcia lub bóle brzucha. Rozwiązaniem dla nich jest mleko bezlaktozowe coraz szerzej dostępne na półkach sklepowych.