Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

W morzach znajduje się już 150 mln ton plastiku – czasem łatwiej trafić tam na butelkę niż na ławicę ryb. Na wodzie poza planktonem unosi się też mikroplastik. Pochłaniają go ryby, które później trafiają na nasze stoły. Osadza się on też w glebach. Nie sądzisz, że już czas na zmiany? 

Dla Winiary recykling jest ważnym tematem już od lat. Jako najpopularniejsza w Polsce marka produktów spożywczych czujemy się współodpowiedzialni za środowisko. Uważnie obserwujemy innowacyjne materiały oraz trendy w ich produkcji. Intensywnie pracujemy też zmianą naszych opakowań - by można było bezproblemowo je przetwarzać. Recykling opakowań Winiary jest możliwy. Czy wiesz, do jakich pojemników wrzucać opakowania? Sprawdź zasady segregacji i recyklingu opakowań Winiary.

Kaszotto i risotto

Co zrobić z opakowaniami po kaszotto i Risotto Winiary? Recykling opakowań po tych produktach jest prosty.

Oderwij papierową etykietę i wyrzuć do niebieskiego pojemnika. Opakowania wielomateriałowe: saszetkę po przyprawach i woreczek wrzuć do żółtego pojemnika.

Słoiki - buliony, majonezy, sosy pomidorowe, zimne sosy

Do ponownego przetworzenia nadają się wszystkie szklane opakowania, zarówno bezbarwne, jak i barwione. Nie trzeba myć słoiczka i zmywać z niego etykiety. Jak rozpoczyna się recykling słoików Winiary po majonezach, bulionach i sosach?

Słoik wrzuć do zielonego pojemnika, a metalową zakrętkę do żółtego.

Kubeczki - Szybkie Dania Winiary

Jak wygląda recykling opakowań Winiary Street Food i Dań w 5 minut Winiary? Recykling polipropylenu podczas spalania surowca pozwala odzyskać duże ilości energii. Polipropylen (z którego wykonane są kubeczki), rozkładając się, nie generuje toksycznych gazów. Jak segregować opakowania Winiary?

Kubek i aluminiowe wieczko wrzuć do żółtego kosza. Kartonik wrzuć do niebieskiego pojemnika.

Zupy, sosy w torebkach, Pomysł na..., desery, dodatki kulinarne

Smakowało? Na pewno! Posprzątaj bałagan po obiedzie.

Wielomateriałowe opakowania po tych produktach (w tym po budyniach, kiślu czy cukrze waniliowym, z przewagą papieru) wyrzuć do żółtego pojemnika. Tam wyrzuć również opakowania Pomysłów na... bez woreczków czy papirusów.

Pomysły na... w woreczkach i papirusie

Tworzywo PET z woreczków jest problematyczne, jednak możliwe do recyklingu. Opakowania Winiary po Pomysłach w woreczkach zyskają nowe życie jako ubrania czy części samochodowe.

Woreczki i papirusy wyrzucaj do czarnego pojemnika. Saszetkę - do żółtego.

Pasty z pomysłem na..., Przyprawa Ziarenka Smaku oraz do mięs

Wszystkie saszetki ze struną, wielowarstwowe i wielomateriałowe opakowania po Pastach z pomysłem (PET + PE) oraz po Przyprawach Winiary wrzucaj do żółtego pojemnika na zmieszane surowce wtórne.

Sosy w butelkach plastikowych

Butelki sosów czerwonych i majonezów Winiary są wykonane z PET. Jak segregować opakowania Winiary tego typu?

Wyrzucaj je do żółtego pojemnika. Koniecznie zgnieć butelkę przed wyrzuceniem. Tak samo wygląda segregacja opakowań Winiary po majonezach i sosach stołowych Winiary (butelek) wykonanych z mieszanki polipropylenu i PET.

Dołącz do społeczności Winiary!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy m.in.
Planer posiłków - My Menu Plan
E-booki od Jagny Niedzielskiej
Newslettery z przepisami i poradami