Nasze przepisy estragon

estragon

Korzenny zapach i ostry, lekko gorzki smak estragonu doskonale komponuje się różnymi rodzajami mięs i warzyw. Suszonych i świeżych liści estragonu używano w Europie już od czasów średniowiecza, doprawiając nim zupy, ryby, drób, dziczyznę, baraninę oraz surówki i sałatki. Wśród zebranych pomysłów na dania z nutką estragonu znajdziecie szynki, karkówki i kurczaki, aromatyczne żeberka, potrawki, klopsy i gulasze, przepyszne sosy, a także potrawy z grzybów i warzyw pachnące korzennym estragonem.

Kalorie

302 kcal/100 g

Wartości odżywcze i właściwości

Dodanie liści estragonu do potraw poprawia apetyt i polepsza trawienie (wzmaga wydzielanie soków trawiennych), a dania zyskują delikatnie pikantny smak i aromat. Estragon ze względu na swoje właściwości jest dodawany do mieszanek ziołowych: ma działanie lekko moczopędne.

Ciekawostki

Inne nazwy estragonu to bylica draganek, bylica głupich. Najczęściej używany jest do zaprawiania musztardy, kiszenia ogórków i poprawiania smaku niesolonych lub niesłonych potraw. Estragonu nie należy gotować, ale dodawać do gotowego już dania.