Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 293

Szczypior doskonale smakuje z potrawami na zimno i przekąskami, z daniami na gorąco: zupami i obiadami mięsnymi oraz warzywnymi, z sałatkami i kanapkami, twarogami i pastami do chleba.

Proponujemy sprawdzone przepisy na dania ze szczypiorkiem – znajdziecie tutaj przepisy na śniadania i kolacje, obiady i przekąski, przystawki i dodatki do dań głównych. Szczypiorek warto dodać do sałatek, past rybnych, jajecznych i twarogowych. Polecamy kotleciki ze szczypiorem, smaczne placuszki ze szczypiorkiem, potrawy makaronowe z warzywami, syte jajecznice i omlety – nie tylko na śniadanie. Sprawdź, z czym szczypiorek smakuje Ci najlepiej!

Kalorie

30 kcal/100 g

Wartości odżywcze & właściwości

Szczypiorek należy do grona warzyw, które dostarczają naszemu organizmowi wielu witamin: C, B1, B2, a także takich mikroelementów, jak potas, sód, wapń, fosfor, magnez. Zawiera również związki siarki o działaniu leczniczym, dlatego wspomaga układ odpornościowy. Zalecany jest dla osób, które zmagają się z lekką nadwagą – ma działanie przeczyszczające i usprawnia przemianę materii.

Ciekawostki

Szczypiorku nie należy poddawać obróbce termicznej, ponieważ wtedy straci część swoich prozdrowotnych właściwości. Zawsze posypuj posiekanym szczypiorkiem gotowe potrawy – dania mięsne, bezmięsne, zupy i kanapki. Szczypiorek możesz łatwo samodzielnie wyhodować – wystarczy włożyć cebulę do słoika i zalać jej część wodą.