Przepisy 46

Desery z owocami – dobre na każdą okazję i porę 

Desery z owocami to popularna kategoria przepisów na łakocie. Choć nie zawsze są dietetyczne, to obecność owoców wzbogaca je o cenne witaminy. Smakują świetnie niezależnie od aktualnej pory roku. Jeśli jest sezon na dane owoce, warto wybierać je świeże. Jeśli nie – można sięgać po owoce mrożone. Poza tym niektóre owoce, jak jabłka czy pomarańcze, dostępne są w sklepach przez cały rok. Zawsze mamy więc dostęp do produktów, z których przygotować możemy słodkie i pyszne desery. 

Desery z owocami możemy przygotowywać zarówno na zimno, jak i na ciepło. Każde z tych rozwiązań tworzy różne możliwości. Sprawdź nasze przepisy i wybierz najlepszy dla ciebie. 

Wypieki z owocami 

Jedną z popularnych form deserów z owocami są różnego rodzaju wypieki: ciasta, babeczki czy tarty z owocami. Nadaje się do nich wiele owoców: truskawki, jagody, maliny, jabłka, ananas, brzoskwinie. W wypiekach możemy używać świeżych owoców, mrożonych, ale też z puszki. Owoce mogą być dodawane do ciasta, układane na jego wierzchu lub przykrywane galaretką, możliwości jest bardzo dużo i warto je wypróbowywać. 

Na zimno 

Do deserów z owocami na zimno możemy zaliczyć różnego rodzaju galaretki (owocowe i z owocami podawane), koktajle czy sałatki owocowe, a także – sorbety i lody owocowe. Te desery z owocami idealnie sprawdzają się latem, bo oprócz słodyczy często gwarantują także orzeźwienie. 

Na ciepło 

Możemy też przygotować desery z owocami na ciepło. Wśród nich znajdziemy owoce pieczone – jak pieczone jabłka czy gruszki. Mogą być pieczone solo czy z różnymi dodatkami, ale też pieczone pod kruszonką albo zawinięte w ciasto francuskie. Owoce na ciepło możemy też podawać jako dodatek do słodkich naleśników.