Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 480

Różne są uroczystości rodzinne: mogą to być urodziny, imieniny, święta, rocznice ślubu, komunie czy chrzciny dziecka, ale też indywidualne okazje unikalne dla każdej rodziny. Łączy je zwykle jedno – uroczysty obiad. Ponieważ taka uroczystość trwa zwykle nieco dłużej, potrzebne jest oryginalne menu na uroczysty obiad, które obejmie nie tylko danie główne, ale także wszelkie przystawki i desery.

Na naszych stronach znajdziesz przepisy na rozmaite dania na imprezę rodzinną, dzięki którym łatwo skomponujesz przykładowe menu na uroczysty obiad. Pod tym względem obiad urodzinowy nie będzie się specjalnie różnił od imieninowego czy podanego na rocznicy ślubu. Kolejność podawanych potraw zależna jest od regionu i tradycji danej rodziny. Czasem ciasto podaje się na samym początku, w innych przypadkach dopiero po daniu głównym.

Czasem zupa może pełnić funkcję przystawki, innym razem traktuje się ją jako pierwsze danie podawane po przystawkach, ale przed daniem głównym. Jeśli planujemy dużą i długą uroczystość, nie musimy też ograniczać się do jednego dania głównego – uroczysty obiad może mieć ich kilka, do wyboru gości. Dzięki naszym przepisom z pewnością nie zabraknie ci pomysłów!