Przepisy 72

Rzodkiew – przysmak znany na całym świecie 

Rzodkiew zwyczajna ma kilka odmian, z których najbardziej znaną i najczęściej stosowaną w kuchni jest rzodkiewka. Spożywana była już w starożytnym Egipcie, obecnie znana jest praktycznie na całym świecie. Na Zachodzie najczęściej zjada się ją świeżą, na surowo, natomiast na Wschodzie popularny jest olej tłoczony z rzodkwi, natomiast sama rzodkiewka jest tam popularnym warzywem w kiszonkach. 

Korzeń rzodkiewki ma biały miąższ o pieprznym smaku oraz cienką i delikatną (nadającą się do jedzenia) skórkę czerwonej barwy. Rzodkiew w innych odmianach może mieć skórkę białą, a nawet czarną (kultywar). Świeże warzywo wykorzystuje się przede wszystkim w sałatkach oraz jako dodatek do kanapek. Może być także składnikiem przystawek, a także elementem dekoracyjnym rozmaitych potraw. 

Rzodkiew – przepisy dla ciebie 

Bogata w witaminy i minerały rzodkiew to doskonały pomysł na dodatek do wiosennych potraw. Jej lekko pieprzny smak będzie mocnym akcentem w sałatkach lub na kanapkach, np. ze świeżym szczypiorkiem. W naszym katalogu zebraliśmy jedne z ciekawszych przepisów z rzodkiewką

Wypróbuj sałatkę z fasolą, rzodkiewką, jajkiem i pestkami dyni, letni coleslaw z rzodkiewką i szczypiorkiem albo sałatkę z jajkiem, brokułami i rzodkiewką. Możesz też przygotować pastę jajeczną z rzodkiewką czy jajka faszerowane szynką, rzodkiewką, ogórkiem i szczypiorkiem. Wśród bardziej oryginalnych propozycji na dania znajdziesz na przykład wiosenny tort sałatkowy oraz kashi, czyli sushi z kaszą i sezonowymi warzywami. Polecamy wszystkie z nich oraz inne przepisy z rzodkiewką, które zgromadziliśmy.