Przepisy 127

Desery na zimno – orzeźwiające słodkości 

Latem często nasz apetyt maleje, ale zawsze chętnie sięgamy po orzeźwiające desery na zimno. Ich przygotowanie nie jest zwykle ani trudne, ani czasochłonne. Niektóre z deserów na zimno możemy przygotować, dysponując jedynie paroma składnikami. W deserach na zimno często używa się produktów sezonowych – owoców, które latem są szeroko dostępne i tanie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by desery na zimno przygotować też o innej porze roku i skorzystać z mrożonych owoców lub tych, które są dostępne w sklepach przez cały rok. Sprawdź nasz wybór przepisów na desery na zimno, by wybrać spośród nich te, na które masz największą ochotę.  

Przepisy na desery na zimno 

Desery na zimno mogą mieć formę deserów serwowanych w pucharkach. Wykorzystuje się w nich najczęściej galaretki, kremy, budynie, kisiele. Wypróbuj na przykład galaretkowy trifleEton mess, czyli truskawkowy bałagantruskawkowy deser z galaretką i bitą śmietanądeser bananowy z rumem, pyszny i prosty krem czekoladowy z malinowym musem czy kokosowy deser z chia i musem truskawkowym. Przygotujesz je szybko, od razu będą podzielone na porcje, wyglądają niezwykle apetycznie i na pewno zrobią duże wrażenie na tych, z którymi zdecydujesz się podzielić tak przygotowanymi deserami na zimno

Inną kategorią deserów na zimno są ciasta. Nie są to zwykłe ciasta, które pieczesz w piekarniku i serwujesz po ostygnięciu. Te ciasta wymagają schłodzenia w lodówce, serwuje się je zimne, często zawierają galaretki. Niektóre z nich mają spód, który najpierw trzeba upiec, ale znajdziesz wśród nich także ciasta niewymagające pieczenia. Sprawdź między innymi przepis na tartę z budyniem, owocami i galaretką, sernik na zimno o smaku cytrynowo-limonkowym z galaretkowym kwiatem 3D, torcik z masą budyniową i truskawkami, sernik na zimno z owocami i płatkami róż, szarlotkę bez pieczenia czy tort owocowy na zimno. Nasze desery na zimno z pewnością dadzą ci nieco orzeźwienia w ciepłe dni, a w chłodniejsze – przypomną wspaniałe smaki lata.