Przepisy 430

Jeśli szukasz pomysłu na to, w jaki sposób podać mięso, jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu mnóstwo sprawdzonych przepisów na dania mięsne, zarówno w tych tradycyjnych, jak i w nowoczesnych odsłonach. Pieczona karkówka, tradycyjne gołąbki, ale także sałatka z gyrosem, gorące danie mięsne na imprezę czy cannelloni z mięsem to zaledwie wstęp do tego, jak różnorodne propozycje przygotowaliśmy w naszym menu.

Dania mięsne to sprawdzony sposób na pyszny obiad. Może to być pieczeń, kotlety, zrazy – możliwości jest wiele i masz w czym wybierać. Niektóre rodzaje mięs i sposoby ich przygotowywania wymagają więcej czasu, ale szybki obiad mięsny również jest możliwy. Idealnie sprawdzą się w tej roli dania z kurczakiem, ponieważ drób jest delikatnym mięsem, które będzie gotowe dużo szybciej od na przykład mięsa wołowego. Jeśli kurczaka pokroisz na mniejsze kawałki lub rozbijesz na cienkie kotlety, przyrządzi się niemal błyskawicznie.

Poza typowymi sposobami przyrządzania i podawania mięs, z którymi kojarzą nam się głównie obiady, warto także zwrócić uwagę na kuszące alternatywy: mięsne sałatki, domowej produkcji wędliny, farsze i nadzienia do tortilli, mięsne sosy, burgery, szaszłyki – wybór jest przeogromny, a szybkie dania mięsne zadowolą każde podniebienie!