Przepisy 257

Dania z kurczakiem – duży wybór i popularność 

Kurczak gości w na polskich stołach bardzo często. Dlaczego tak chętnie przygotowujemy dania z kurczakiem? To mięso łatwe w przygotowaniu oraz o delikatnym smaku, dzięki czemu możemy znaleźć dla niego wiele różnych zastosowań. Większość kategorii potraw można przyrządzić, sięgając właśnie po to mięso. Przykłady? Kotlety z piersi kurczakaSałatka z kurczakiem. Makaron z piersią kurczaka w śmietanowym sosie. Zapiekanka z kurczakiem. Kanapka z wędliną z kurczaka. Można je mnożyć z łatwością. Możemy bez żadnego problemu przygotować obiadowe dania z kurczakiem, ale nada się on także jako składnik zup i wielu innych posiłków serwowanych na przeróżne okazje. Sprawdzi się doskonale także jako składnik farszu – do pierogów, krokietów, sajgonek i czego tylko chcecie. To składa się na ogrom zastosowań i… przepisów. Danie z kurczakiem może przygotować każdy! 

Różne pomysły dania z kurczakiem – zawsze świetny smak 

Kurczaka możemy upiec w całości. Znajdziesz wiele przepisów na danie z kurczakiem wykorzystujące całą tuszkę. Ale często wykorzystuje się też jego części: całe nogi, udka, podudzia, skrzydełka i oczywiście piersi. Poszczególne elementy mają różne zastosowanie. Filety z piersi z kurczaka są najbardziej uniwersalne. W coraz większej liczbie dań wykorzystuje też filety z udek, ponieważ są one pełne smaku i bardziej soczyste od piersi. 

Mięso z kurczaka możemy gotować (jeśli dodamy je do wywaru z warzyw, otrzymamy przy okazji pyszny bulion), piec w całości lub we fragmentach, smażyć lub wrzucić na grilla. Możemy też kupić wędzone części kurczaka (najczęściej nogi oraz piersi), które świetnie pasują do kanapek, ale i do sałatek. 

Ponieważ mięso z kurczaka jest delikatne w smaku, bardzo dużo zależy od tego, jakich przypraw użyjemy podczas przygotowywania dania z kurczakiem. Możemy uzyskać efekt bardziej ziołowy, pikantny albo popularny zwłaszcza w kuchni dalekowschodniej – słodko-kwaśny.  

Na naszych stronach znajdziesz wiele przepisów na dania z kurczakiem. Wybierz odpowiednie do okazji i upodobań, a na pewno się uda.