Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 60

Przekąski na imprezę – jak sobie z nimi poradzić? 

Przekąski na imprezę to zawsze pewne wyzwanie. Z jednej strony zależy nam na tym, by zrobić na gościach dobre wrażenie, zarówno wizualne, jak i smakowe. Z drugiej strony podczas przygotowywania przyjęcia jedzenie jest tylko jednym z wielu aspektów, jakimi musimy się zająć. Przygotowanie wystroju, zrobienie zakupów, uprzątnięcie mieszkania – to wszystko rzeczy, które zabierają dużo czasu, a zatem przekąski na imprezę powinniśmy dobrać tak, by dało się je przyrządzić stosunkowo szybko lub z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie ma obaw! Dzięki naszym przepisom imprezowe dania przygotujesz sprawnie, a ich wybór i smak zachwyci wszystkich gości! 

O czym należy pamiętać, wybierając przekąski na imprezę 

Wybierając przekąski na imprezę, pamiętaj o odpowiednim ułożeniu biesiadnego menu. Po pierwsze weź pod uwagę, że różni goście mają różne preferencje – zarówno pod względem smaku, jak i praktykowanej przez siebie diety. Idealnie, jeśli znasz wybory żywieniowe swoich gości i możesz zawczasu wyeliminować składniki, na które na przykład ktoś ma uczulenie. Jednak jeśli nie masz takich informacji, przygotuj różnorodne propozycje kulinarne, zakładając, że niektóre osoby mogą być uczulone np. na orzechy lub nie tolerować laktozy. Nie ma nic złego w stosowaniu orzechów czy mleka w przekąskach na imprezę, upewnij się tylko, że nie znajdują się w każdej przyrządzonej potrawie.  

Pamiętaj też o tym, że coraz popularniejsze są diety wegańskie, wegetariańskie czy bezglutenowe. Nie musisz całego menu układać pod te diety, ale dobrze przygotować choć część przekąsek na imprezę, w których nie będzie glutenu lub składników pochodzenia zwierzęcego. 

Co sprawdzi się najlepiej wśród przekąsek na imprezę 

Na imprezie doskonale sprawdza się finger food, czyli jedzenie w małych porcjach, które można zjeść, biorąc je palcami – chodzi tu o takie przekąski jak koreczkiwrapy pokrojone w krążki czy różnego rodzaju sticksy (paluszki). Warto też pamiętać o zawsze chętnie zjadanych na imprezach sałatkach