Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 53

Dania na słodko – frajda nie tylko dla najmłodszych 

Dzieci uwielbiają wszelkie dania na słodko. Nie ma znaczenia, czy to deserpodwieczorek, śniadanie, obiad czy kolacja – słodycz jest uniwersalnym smakiem, który świetnie sprawdza się o każdej porze dnia. I choć dorośli zwykle nie podzielają tej kulinarnej miłości, to na mniejszą skalę też miewają ochotę na coś słodkiego. Dlatego warto mieć kilka sprawdzonych przepisów na dania na słodko i od czasu do czasu dogodzić nie tylko dzieciom, ale i sobie. 

Śniadanie na słodko – garść pomysłów 

Pomijając desery i podwieczorki, to śniadania są najczęstszym posiłkiem, na który wybieramy dania na słodko. Przepisów na słodkie śniadania jest sporo, więc mamy w czym wybierać. Większość zresztą nie jest trudna w przygotowaniu, bo z przyrządzeniem tostów z dżemem poradzi sobie każdy. Chałka z masłem i miodem też nie powinna nikomu przysporzyć trudności, a wszystko to przygotowuje się błyskawicznie. Możemy jednak postawić na bardziej skomplikowane śniadania na słodko. Świetnie sprawdzą się naleśniki czy amerykańskie pancakes podane z dżemem, kremem czekoladowym lub bitą śmietaną i porcją owoców. Ich smażenie wymaga nieco czasu, więc warto wziąć na to poprawkę z rana. Innym rozwiązaniem, znacznie zdrowszym, jest przygotowanie owsianki na słodko – np. z dodatkiem świeżych owoców. 

Przepisy na obiad na słodko 

Obiad na słodko też może być prostym rozwiązaniem. Możemy wykorzystać różne produkty mączne – makarony, pierogi z serem lub owocami, kluski itp. Nie musimy ich przygotowywać od podstaw, możemy skorzystać z produktów dostępnych w sklepach. Podając je, przygotujmy tylko sos na słodko – z jogurtu lub śmietany zmiksowanych z owocami. Także orzeźwiające owocowe zupy będą miłą niespodzianką dla domowników. A smakoszom polecamy wyborne roladki z kurczaka ze świeżymi truskawkami – warto ich skosztować w truskawkowym sezonie!