Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 977

Deser dla każdego  

Początkującym – dla ćwiczeń, zapracowanym – dla relaksu, a wszystkim – dla przyjemności polecamy przepyszne domowe desery! Są wśród nich dziecinnie łatwe kruche ciasta oraz ucierana babka, pomysłowe kompozycje z herbatników, owoców, galaretek i twarożku, budyniowa melba, ciasta na gotowych biszkoptach, a nawet ekspresowo szybkie pączki. Dodatkowym atutem naszych deserów jest elegancki sposób podania; dzięki temu można zaserwować je nawet na specjalne okazje. Sprawdź nasze przepisy na desery i wybierz coś dla siebie na każdy dzień tygodnia! 

Desery pod różną postacią 

Zwykle desery serwowane są po obiedzie. Wiemy jednak, że to tylko teoria, bo w praktyce ochota na łakocie nie zna miary czasu i dopada nas o bardzo różnych porach. Dlatego zaplanowany deser przy eleganckim, wystawnym obiedzie jest dobrym pomysłem, ale taki przepis na niego, który szybko możesz przygotować, gdy tylko przyjdzie ci chęć – jest na wagę złota. Możliwości jest bez liku. W roli deseru sprawdzą się na przykład wypieki: zarówno ciastatorty, babki, jak i ciasteczka, rogaliki, pączki, tarty, przekładane wafle, domowe batoniki, babeczki, drożdżówki, muffinki… a każde w różnych wersjach, z innymi dodatkami, kremami, posypkami, lukrem, galaretką, nadzieniem. Ale choć silnie reprezentowane, wypieki nie wyczerpują wcale puli możliwych do przygotowania w domu deserów. Przecież do wyboru mamy jeszcze różne desery w pucharkach: musy, kremy, galaretki i ich rozmaite kompozycje. Nie zapominajmy też o owocach – czy to w galaretce, czy pieczone, czy ze śmietaną albo w nieco dziś już zapomnianych owocowych sałatkach – to także smaczne, a często zdrowsze wersje deseru.  

Jak wybrać odpowiedni deser? 

Chcąc wybrać deser, stajemy przed bardzo trudnym zadaniem. Wszystkie te słodkości są przecież bardzo kuszące! Niemniej można kierować się podziałem podkategorii, które wprowadziliśmy w naszym katalogu, by odnaleźć najbardziej interesujące nas przepisy na deser. Bo przecież w zależności od sytuacji interesować nas mogą bardziej szybkie albo lekkie desery. Tanie – gdy chcemy dopiąć budżet. Łatwe – jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z gotowaniem. Możemy też wybierać przepisy na desery z konkretnym składnikiem: galaretką, czekoladą, bitą śmietaną, kisielem, ryżem, owocami, herbatnikami i tak dalej. To nadal trudne zadanie, ale w ten sposób można je sobie trochę ułatwić. Powodzenia!