Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 34

Desery z budyniem – proste i bardziej złożone przysmaki 

Budyń jest niezwykle prosty w przygotowaniu – wystarczy trochę mleka, torebka budyniu, garnek, palnik kuchenki i dzięki kuchennej magii po kilku minutach możemy cieszyć się ciepłym budyniem w wybranym smaku. To najprostszy sposób, by przygotować deser z budyniem. Ale nie trzeba na tym poprzestawać, ponieważ tak przygotowany budyń może być zaledwie jednym z kroków do przygotowania dużo bardziej złożonego przysmaku. Prezentujemy zbiór przepisów na desery z budyniem, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, jak pewnie czuje się w kuchni i jakim czasem dysponuje. Do każdej sytuacji da się coś dopasować. 

Wypieki  

Wypieki to spora grupa przepisów z budyniem. Przy wielu ciastach możemy wykorzystać budyń. Kakaowe ciasto z waniliowym seremjabłecznik z budyniemciasto cappuccino albo waniliowy sernik z owocami i kremem cytrynowym – to tylko kilka przykładów na pyszne cukiernicze desery z budyniem. Ale na tym nie koniec, ponieważ oprócz ciast, budyń świetnie nadaje się do mniejszych wypieków. Warto wypróbować na przykład babeczki z budyniem. 

W pucharkach 

Poza ciastami budyń można też podawać w pucharkach, tworząc rozmaite warstwowe konstrukcje składające się na pyszne desery z budyniem. To na przykład deser z truskawkami, galaretką i kremem budyniowym, deser budyniowy z solonym karmelem, krem czekoladowy z malinowym musem czy deser a la tiramisu. W tej kategorii przepisów mieszczą się także proste budynie serwowane w nieco bardziej fantazyjny sposób, z owocami czy dodatkiem owocowych soków. Tu efekt często opiera się na kompozycji – na przykład czekoladowy budyń świetnie komponuje się z truskawkami, a budyń waniliowy będzie świetnie smakował z sokiem malinowym. Przejrzyj nasze przepisy i odnajdź więcej słodkich inspiracji.