Przepisy 39

Szybki deser – kiedy masz ochotę na coś słodkiego 

Czas na deser może przyjść w najmniej spodziewanym momencie. Nie daj się zaskoczyć słodkim zachciankom i zobacz, jak przygotować wyśmienite i proste desery. Przygotowanie szybkich deserów nie zajmie ci więcej niż kilka czy kilkanaście minut, a efekt może być tak samo smaczny, jak w przypadku najbardziej wyszukanych przepisów! Wybieraj spośród najlepszych deserówtruskawkowego deseru z galaretką i bitą śmietanąsernika na zimno z galaretką i owocamipanna cotty i wielu, wielu innych. Który deser na szybko wybierzesz? 

Dobry przepis na szybki deser 

Jeśli chcesz stworzyć w kuchni coś słodkiego w krótkim czasie, możesz sięgnąć po półprodukty. Dobry kisiel, budyń, galaretka czy pudding instant będą gotowe w kilka minut! Ale nie warto na tym poprzestawać, ponieważ tylko kilka dodatkowych chwil dzieli cię od stworzenia szybkiego deseru, którego smak i wygląd będą dużo lepsze. Pomyśl o dodaniu na przykład bitej śmietany (również możesz użyć gotowego zamiennika lub sięgnąć po fix, który pozwoli przygotować puszystą bitą śmietanę w kilka minut), startej czekolady czy odrobiny owoców do dekoracji. 

Same owoce to zresztą podstawa wielu szybkich deserów. Wypróbuj nasze przepisy z gruszkami i mascarpone, deser z gruszek w sosie waniliowym czy egzotyczne mango lassi. Owoce są zdrowe, a przygotowane z nimi szybkie desery często nie wymagają dodatku cukru lub zawierają jego niewielką ilość. 

Możesz też przygotować elegancki, ale szybki deser w pucharkach, na przykład z jajek z mascarpone, kremowy deser śmietanowy z nutellą czy deser z jogurtem greckim. Takie smakołyki świetnie się prezentują, więc warto serwować je gościom, zwłaszcza gdy są niespodziewani.