Przepisy 38

Desery z galaretką – smak lata zaklęty w pucharku 

Lody, ciasta, słodycze... wszystkie te słodkie smakołyki są idealnym akcentem lata. Nieco bardziej orzeźwiającym, choć wciąż słodkim łakociem są desery z galaretką. Kolorowe galaretki zestawione z sezonowymi owocami są prawdziwym odzwierciedleniem słonecznej pogody. Dobrze komponują się np. z truskawkami. Takie desery z galaretką ładnie prezentują się ozdobione bitą śmietaną lub innymi owocami. Sprawdź nasze pomysły na desery z galaretką i ciesz się smakami lata. 

Desery z galaretką: wypieki 

Popularnym zastosowaniem owocowych galaretek są wypieki. Ciasta z galaretką to świetny wybór do popołudniowej kawy i nie tylko. Taki deser z galaretką przygotować możemy co najmniej na dwa sposoby. Pierwszym jest upieczenie ciasta (najczęściej biszkoptu), na którym później układamy wybrane owoce i całość zalewamy warstwą galaretki. Odstawiamy do lodówki, by galaretka stężała, po czym delektujemy się pysznym deserem. Z galaretką możemy też przygotować krem – to drugi sposób na obecność galaretki w wypiekach. Należy wtedy galaretkę przyrządzić wcześniej, a po stężeniu pociąć w drobną kostkę. W tej formie dodajemy ją do masy czy kremu, którym przekładamy warstwy ciasta. Takim kremem z galaretką możemy też udekorować muffinki i inne rodzaje babeczek. 

Desery z galaretką w pucharku 

Pucharkowe desery z galaretką należą do słodkiej klasyki. W najprostszej wersji wystarczy rozrobić galaretkę w proszku, wylać do pucharków i odstawić do lodówki. Można jednak komplikować przepis, osiągając różne wspaniałe efekty. Galaretkę możemy na przykład układać piętrowo, zmieniając jej kolory. Albo dodać warstwę bitej śmietany, kremu czy pianki. Warto też zaangażować świeże owoce, zatapiając je w galaretce lub układając na wierzchu. Pomysłów na desery z galaretką w pucharku jest wiele i warto się nimi zainspirować.