Desery z bitą śmietaną – przyjemne dla oka, fantastyczne dla podniebienia 

Z czym kojarzą wam się desery? Z lodami, owocami, nadziewanymi rurkami? Obowiązkowym dodatkiem do tych najbardziej popularnych składników jest oczywiście bita śmietana. Biała i elegancka śmietana będzie idealnym wykończeniem pucharków wypełnionych lodami, ale też kolorowych sałatek ze świeżych owoców. Obsypane odrobiną czekolady czy kawy lub ozdobione kolorowymi płatkami cukru... Desery z bitą śmietaną w każdej postaci są przyjemne dla oka, dlatego chętnie sięgną po nie zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Pucharkowe desery z bitą śmietaną 

Desery z bitą śmietaną serwowane w pucharkach są bardzo efektowne i cieszą się dużą popularnością. Wśród nich szybkie w przygotowaniu są lodowe desery z bitą śmietaną. Wystarczy kilka gałek lodów w wybranych smakach, trochę świeżych owoców lub bakalii i porcja bitej śmietany. Ale można przygotować też rozmaite piętrowe desery z bitą śmietaną w pucharkach. Stosuje się do nich różne składniki – kremy, budynie, galaretki itp., które układa się piętrowo w pucharku. W ich przypadku bita śmietana zazwyczaj stanowi ostatnią, wierzchnią warstwę. Spośród tego typu deserów z bitą śmietaną w naszym katalogu polecamy między innymi truskawkową tęczę, galaretkę z owocami i pianką czy klasyczny deser z galaretką. 

Pieczone desery z bitą śmietaną 

Bitą śmietanę można też dodać do gotowych wypieków. Świetnie sprawdza się jako dodatek do biszkoptów z galaretką. Najlepiej wykładać ją na ciasto (na galaretkę) zaraz przed podaniem. Bitą śmietanę podaje się też często do szarlotki. Należy jednak pamiętać, że jeśli serwujemy szarlotkę ciepłą, wtedy bitą śmietanę kładziemy obok niej. Położenie bitej śmietany na ciepłej szarlotce sprawi, że śmietana się rozpuści. 

Sprawdź inne przepisy na desery z bitą śmietaną w naszym katalogu. Wybierz gotową bitą śmietanę lub przygotuj ją samodzielnie w domu i ciesz się pysznymi deserami!