Desery z czekoladą – osłoda każdego dnia 

Czekolada to chyba jedno z najprzyjemniejszych słów obecnych w słowniku. Mówi się, że sam jej zapach potrafi skutecznie poprawić humor, nie bez przyczyny więc czekolada stanowi niezbędny element każdej wyprawy kosmicznej! Pierwsza tabliczka czekolady pojawiła się na rynku w 1842 roku w Anglii, a ta rekordowo największa – w 2011 roku, ważąc prawie 6 ton! Wyciągnij z szafki zapasy czekolady i przyrządź z niej prawdziwą ucztę – czekoladowe desery, które podbiją każde podniebienie! 

Desery z czekoladą – wypieki 

Wśród deserów z czekoladą trzeba wymienić oczywiście czekoladowe ciasta. Tych jest bardzo dużo, z których amerykańskie brownie wydaje się najwięcej zawdzięczać temu składnikowi. Poza tym wśród czekoladowych wypieków znajdziemy różnego rodzaju ciasteczka – zarówno te, które zawierają roztopioną czekoladę w masie, z której są zrobione, jak i te, do których dodano kawałki pokruszonej czekolady.  

Inne desery z czekoladą 

Jednak poza wypiekami znajdziesz też wiele innych przepisów na desery z czekoladą. Do popularnych należy na przykład blok czekoladowy, który przygotowuje się z mleka w proszku i masła, dodając do niego rozmaite dodatki – na przykład pokruszone herbatniki, żurawinę, migdały, orzechy czy rodzynki. Z czekolady przyrządza się też różnego rodzaju musy i kremy. Wszystkie te świetnie komponują się z różnymi owocami, zarówno słodkimi – jak maliny, jak i nieco kwaskowatymi – jak jagody, w przypadku których kwaskowatość jest neutralizowana przez słodycz czekolady.  

Wypróbuj nasze pomysły na desery z czekoladą i ciesz się nimi – nie licząc kalorii. W końcu każdemu należy się odrobina przyjemności w trakcie ciężkiego dnia.