Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 37

Ciasta czekoladowe – słodka uczta dla każdego smakosza 

Trudno znaleźć osobę, która by nie lubiła czekolady. Trudno też znaleźć osobę, która by nie lubiła ciast. Śmiało więc można stwierdzić, że ciasta czekoladowe to jedno z najlepszych cukierniczych rozwiązań, jakie powstały w historii tego fachu! Połączenie intensywnego smaku czekolady z puszystymi, słodkimi ciastami sprawia, że od ciasta czekoladowego nie można się oderwać. Czekoladę do ciasta możemy dodawać na różne sposoby – na przykład w formie kremu, polewy albo nadzienia. Możemy też posypać ciasto czekoladowymi wiórkami, które bardzo łatwo przygotować we własnej kuchni – wystarczy zetrzeć nieco czekolady na tarce. To świetna dekoracja zarówno dla ciast, jak i dla wielu innych deserów

Różne przepisy na ciasta czekoladowe 

Inną z zalet ciast z czekoladą jest to, że mogą być bardzo różne – więc nigdy się nie nudzą! Prosty tort czekoladowy przygotujesz z ciasta biszkoptowego. Wystarczy przełożyć go czekoladowym kremem i oblać czekoladową polewą. Jeśli chcesz, by ciasto było bardziej spójne kolorystycznie, dodaj do biszkoptu kakao – wtedy wypiek wyjdzie ciemny, w kolorze… czekoladowym! Warto też do kremu dodać malin, które świetnie komponują się z czekoladą. Poza tortem wśród ciast czekoladowych znajdziemy też amerykańskie brownie czy czekoladowy sernik, w którym czekolada dodawana jest do masy serowej. Miłośnikom czekolady gorzkiej lub deserowej polecamy babeczki czekoladowo-pomarańczowe z kremem czekoladowym, zaś ci, którzy kochają białą wersję czekolady, powinni spróbować mazurka z białą czekoladą.  

Wypróbuj nasze przepisy na ciasta czekoladowe, a także muffinki i ciastka z czekoladą. Każdy wart jest realizacji, bo czekoladową przyjemność uwielbiają wszystkie łasuchy.