Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Domowa impreza, popularnie zwana także domówką, to fantastyczna okazja do spotkania ze znajomymi i nadrobienia towarzyskich zaległości. W tym samym czasie możesz wzmocnić kontakt z dużą grupą przyjaciół, ale… żeby wszystko się udało, potrzebujesz także odpowiedniego menu na imprezę domową. W jaki sposób je skomponować, co uwzględnić, a czego unikać? Podpowiadamy!

Dania na imprezy domowe powinny być różnorodne – to ważne zwłaszcza przy dużej liczbie gości. Niektórzy preferują słodkie potrawy i desery, inni w ogóle unikają cukru. Dla jednych idealnym komponentem domowego jedzenia jest mięso, inni są wegetarianami. Dlatego różnorodność jest ważna. Na domówkach świetnie sprawdzają się tak zwane finger foods, czyli dania, które można zjeść szybko, na jeden kęs, często za pomocą samych palców (stąd ich nazwa). Dlatego przekąski na imprezę domową są lepszym rozwiązaniem niż rozbudowane i skomplikowane dania na ciepło.

Przystawki na imprezę domową to także szybkie jedzenie – zarówno do przygotowania, jak i konsumowania. Tobie pozwolą zaoszczędzić czas spędzony w kuchni, a gościom umożliwią długiem wciągające i nieprzerwane rozmowy. Jeśli szukasz przepisów na urodziny, imieniny, imprezę świąteczną lub inne spotkanie w gronie znajomych – dobrze trafiłeś!

Przepisy 48