Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 44

Śniadanie na słono

Śniadanie na słono to jedna z najpopularniejszych opcji, jaka pojawia się w naszym menu, jako pierwszy posiłek. Czasami jednak dania, które jemy niemal codziennie mogą nam się znudzić, a brak pomysłów sprawia, że w ogóle zapominamy o śniadaniach i skupiamy się na kolejnych posiłkach. To duży błąd, bo to właśnie śniadania mają być źródłem energii na cały dzień, a przynajmniej kilka pierwszych godzin po przebudzeniu. Czas urozmaicić dotychczasowe śniadania na słono i włączyć nowe przepisy do codziennego menu.

Śniadanie na słono – popularne przepisy

Gdy chcemy przygotować śniadanie na słono zwykle kończy się to zrobieniem najprostszej jajecznicy lub kanapek, na które wcale nie mamy ochoty. Warto to zmienić – dodając nowe przepisy i składniki do codziennych posiłków znacznie chętniej po nie sięgamy i robimy je z większym zaangażowaniem i ciekawością efektu końcowego. Jako śniadanie na słono świetnie sprawdzą się np. oryginalne kanapki, tosty, zapiekanki, jajka sadzone, gotowane, smażone lub sałatki z ulubionymi dodatkami.

Śniadanie na słono – jak je skomponować?

To, co ma duże znacznie w przypadku posiłków, także jeśli chodzi o śniadanie na słono to odpowiednie jego skomponowanie. Powinniśmy zadbać o to, żeby nie zabrakło w nim składników odżywczych, które korzystnie wpływają na nasz organizm i są źródłem wartościowych witamin i minerałów. Warto, aby w takim śniadaniu znalazły się produkty z różnych grup, w tym warzywa, nabiał, produkty pełnoziarniste oraz orzechy i pestki. Do przyprawiania tego typu śniadań świetnie nadają się świeże, suszone lub mrożone zioła, a także pikantne lub orientalne przyprawy, jak chili, pieprz, kurkuma.