Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 88

Proste i szybkie zupy ratują sytuację 

Przepisy na proste i szybkie zupy mogą okazać się dobrym pomysłem na codzienne menu, kiedy w ciągu zabieganego tygodnia nie zawsze masz czas na wielogodzinne gotowanie. To także sposób na pyszną kolację – ciepła zupa ogrzeje cię w chłodne, jesienne wieczory. Gorące wywary to jednak nie tylko antidotum na chłodną jesień, ale także warzywna porcja zdrowia. Proste i szybkie zupy pozwolą zadbać o ciebie i twoich najbliższych na wiele sposobów. 

Spróbuj zupy dyniowej z imbirem, kremu z dyni, zupy kalafiorowej ze śmietaną, zupy rybnej, zupy brokułowej z grzankami czosnkowymi, zupy z zielonego groszku, a nawet barszczu czerwonego z pasztecikami i przekonaj się, że ich przygotowanie zajmie ci nie więcej niż pół godziny. Polecamy przepisy na proste i szybkie zupy – idealne na jesień.  

Proste i szybkie zupy, które nasycą każdego 

Czasem warto, by łatwa i szybka w przygotowaniu zupa była też sycąca. Tego typu potrawa nadaje się do podania jako danie główne. Bo przecież stawiając na nieskomplikowaną zupę, zwykle nie chcemy dodatkowych chwil spędzać nad przygotowywaniem drugiego dania. W takich sytuacjach warto wybrać cięższe i bardziej treściwe zupy – na przykład gulaszowa, kapuśniak albo tradycyjny żurek.  

Proste i szybkie zupy z gotowych półproduktów 

Jeszcze innym rozwiązaniem na proste i szybkie zupy są gotowe półprodukty – zupy instant, w proszku, które wystarczy zalać wrzątkiem. Jednak nie musimy się ograniczać do samego zalania takiej zupy. Powstały w ten sposób wywar możemy wzbogacić – sprawiając, że danie będzie smaczniejsze i bardziej sycące. I nie musimy koniecznie poświęcać na to dużo czasu! Wystarczy przygotować dodatek w postaci makaronu czy grzanek albo wkroić do zupy trochę warzyw, dodać kawałki mięsa albo kiełbasy. Sprawdź nasze przepisy na proste i szybkie zupy, by poznać więcej sekretów ich przygotowywania.