Przepisy 169

Przyjęcia urodzinowe i imieninowe to wspaniała sprawa – zwłaszcza gdy tylko w nich uczestniczymy. Kiedy je organizujemy, rzeczy mogą wyglądać nieco inaczej. Trzeba przecież przygotować odpowiednie menu na urodziny, a to nie lada wyzwanie. Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Pierwszą z nich są oczywiście preferencje naszych gości. Nie zawsze je znamy, należy jednak mieć na uwadze różne ewentualności.

A zatem potrawy na urodziny czy imieniny powinny być różnorodne, tak by każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie. Warto pamiętać o wegetarianach, weganach i ludziach, którzy np. z powodu chorób czy alergii nie mogą jeść produktów z konkretnej grupy. Dobrze zatem, by jedzenie na urodziny występowało także w wersji bezmięsnej, bezglutenowej czy bez laktozy. Oczywiście nie całe menu na urodziny musi spełniać te wymogi, ale dobrze zastosować je przynajmniej do części potraw.

Po drugie warto pamiętać, że dania na urodziny czy imieniny zajmą nam sporo czasu, więc dobrze wybierać takie przepisy na urodziny, które można zrealizować względnie szybko. Idealnie sprawdzą się tu przepisy na przystawki oraz przepisy na przekąski. Ich zaletą jest również to, że są łatwe i szybkie w jedzeniu – dzięki czemu nie będą przeszkadzały w interesujących rozmowach.