Przepisy 71

Domowy fast food – zdrowsza alternatywa 

Fast food jest znany jako pożywienie złej jakości, tanie, przygotowywane bardzo szybko. O produktach tego typu mówi się, że zawierają duże ilości tłuszczu i węglowodanów, przy prawie całkowitym braku składników korzystnych dla zdrowia – białka czy błonnika. Fast food jedzony w nadmiarze to bomba kaloryczna, która może przyczynić się do nadwagi, a nawet otyłości. Jednak nie musisz całkowicie wyrzekać się pizzyhamburgera czy frytek! Po prostu zdecyduj się na domowy wersję tej kuchni! Przygotowując znane z fast foodów dania we własnym domu masz pełną kontrolę nad doborem składników i procesem ich przygotowywania. Możesz wybrać mięso dobrej jakości do samodzielnie przygotowanych burgerów, frytki upiec w piekarniku, zamiast smażyć w głębokim oleju, a do wszystkiego – dodać kolorową sałatkę pełną świeżych i chrupiących warzyw. 

Domowy fast food może być smaczny i zdrowy. Często też jego koszt jest niższy niż zakup całego zestawu w popularnej sieci tego typu. Możemy również przy jego przyrządzaniu wymieniać składniki w taki sposób, by dostosować je do naszych upodobań, potrzeb czy diety. Mięsne burgery możemy zamienić na ich roślinne odpowiedniki, jasne bułki na pełnoziarniste itp. Przygotowując fast food w domu niczym nie jesteśmy ograniczani. 

Fast food w domu – jakie dania można odtworzyć w swojej kuchni 

W zasadzie każde danie serwowane jako fast food w lokalach tego typu możemy odtworzyć w domowym zaciszu. Niektóre będą nieco problematyczne, bo na przykład przygotowanie kebaba z mięsa bez odpowiedniej maszyny jest bardziej pracochłonne i zajmuje więcej czasu, ale wszystko jest możliwe. Sprawdźcie nasze przepisy na fast food w domu, by dowiedzieć się, jak przygotować  pizzę, hamburgery, nuggetsy, wrapy, falafele, frytki, zapiekankiburrito, hot-dogi i wiele innych. I podobnie jak w restauracjach z fast foodem, także wśród przepisów znajdziecie wiele wariacji, więc ulubione potrawy możecie przygotować na różne sposoby – koniecznie sprawdźcie, który najbardziej będzie wam smakował.