Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Mamma mia! - powie każdy Włoch na myśl o pysznej pizzy. Ten okrągły placek podbił serca smakoszy nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale na całym świecie. Włoska pizza na cienkim cieście to klasyka gatunku, w której liczy się zasada – im mniej, tym lepiej, dlatego tak bardzo popularna we Włoszech jest margherita. Zwykły placek w połączeniu z aromatycznym sosem pomidorowym i dodatkami tworzy niezwykłą kompozycję.

Pizza to danie, które smakuje chyba każdemu. W czasie podróży w nieznane, gdy lokalna kuchnia nieco zaskakuje, sprawdzonym wyjściem awaryjnym jest właśnie ona. Jedni wolą grube ciasto w stylu amerykańskim, inni ubóstwiają cieniutkie. Każda pizzeria ma własny, sekretny sposób na to danie, przekazywany często z pokolenia na pokolenie. Znajdź swój ulubiony przepis na ciasto, dodaj to, na co masz ochotę i przenieś się do ogródka małej, włoskiej restauracji.

Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo wariacji na temat pizzy: wegetariańska, mięsna, na słodko i w wersji light. A jeśli obawiasz się starcia z ciastem, polecamy zapiekankę a'la pizza. Podejmijcie wyzwanie, zaangażujcie rodzinę i poczujcie się jak prawdziwa włoska familia.