Przepisy 60

Przekąski na urodziny – wybierz dobrze 

Organizowanie przyjęcia urodzinowego wiąże się z wieloma trudnymi wyborami dotyczącymi aranżacji, rozstawienia gości itp. Część wyborów dotyczy także urodzinowego menu. Dobrze jest podać na urodzinach przynajmniej jedno ciepłe danie, jednak większość jedzenia stanowią przekąski. Zobacz nasz zbiór przepisów na przekąski na urodziny, by wybrać spośród nich najlepszy zestaw. 

Przekąski na urodziny – czym się kierować? 

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając przekąski na urodziny. Po pierwsze należy mieć na uwadze ewentualne ograniczenia żywieniowe swoich gości. Nie każdy je mięso, nie każdy może jeść nabiał czy produkty zawierające gluten. Niektórzy bywają uczuleni na orzechy czy ryby. Jeśli wiesz, że wśród twoich gości nie pojawiają się tego typu problemy czy ograniczenia – możesz wybierać przekąski na urodziny do woli. Co zrobić, jeśli nie masz tej pewności lub wiesz, że niektóre składniki mogą być problematyczne dla części gości? Postaw na różnorodność! Niech tylko część przekąsek zawiera mięso, inne niech będą oparte na składnikach roślinnych (które nie zawierają też glutenu). Z bogatego, różnorodnego menu każdy wybierze coś dla siebie. 

Po drugie pamiętaj, że przekąski na urodziny mogą zabrać sporo czasu potrzebnego na przygotowanie. Zwróć na to uwagę, komponując ich zestaw na swoje przyjęcie. Możesz wybrać przekąski mniej wymagające albo kierować się tym, które z nich da się przygotować z wyprzedzeniem – na przykład dzień wcześniej. 

Przekąski na urodziny dziecka 

Jeśli twoja pociecha chce zorganizować przyjęcie dla dzieci w twoim mieszaniu, z pewnością będzie to wielkie wydarzenie w domu. Aby twoje dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy gospodarz, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a potrawy i przekąski na urodziny powinny być kolorowe i smaczne. Na przyjęcie dla dzieci polecamy sałatkę z rukolą, serem feta i truskawkami oraz kotleciki mielone w bułce, a na słodko – serniczki na zimno w słoiczkachciasto Shrek – zielone ciasto z galaretką, kulki śnieżne czy słodkie babeczki z puddingiem i owocami. Wspaniałe przyjęcia wymagają wspaniałej oprawy, dlatego jako gwóźdź programu idealnie sprawdzi się tarta czekoladowa z masłem orzechowym i daktylami. Udanej zabawy!