Przepisy 40

Obiad na słodko – nie tylko dla dzieci

Obiad na słodko to prawdziwa frajda dla wszystkich dzieci… ale nie tylko! Przecież dorosłym także zdarza się rozkoszować słodkim smakiem, niezależnie od pory dnia. Jeśli szukasz pomysłu na słodki obiad, jesteś we właściwym miejscu. Na naszych stronach znajdziesz wiele przepisów i wskazówek, które pomogą ci samodzielnie przygotować pyszny obiad o słodkim smaku.

Obiad na słodko: pierogi

Pierogi to jeden z częściej wybieranych obiadów na słodko. Słodyczy nadaje im przede wszystkim farsz, a ten może być różny. Zwykle przygotowuje się go z owoców. W sklepach znajdziemy pierogi z truskawkami oraz jagodami. Jednak przyrządzając domowe pierogi, nie musimy się ograniczać w wyborze – świetnie sprawdzą się na przykład maliny czy jabłka. Owoce można połączyć z serkiem twarogowym, który może być także samodzielnym nadzieniem. Pierogi na słodko możemy podawać posypane cukrem pudrem albo oblane słodką śmietaną kremówką. Można też przygotować do nich sos, na przykład budyniowy.

Obiad na słodko: placuszki

Różnego rodzaju placuszki i racuchy to kolejny pomysł na obiad na słodko. Można je przygotować na bazie mąki, ale też płatków owsianych. Mogą mieć również formę amerykańskich placuszków – pancakes. Co prawda w USA serwowane są one zwykle na śniadanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by u nas podać je w ramach obiadu. Trudno sobie wyobrazić, by dzieci zgłaszały zastrzeżenia do tej małej modyfikacji!

Obiad na słodko: naleśniki

Naleśniki można serwować na słono i na słodko. To dobry wybór, jeśli chcemy przygotować słodki obiad tylko dla dzieci, a dla dorosłych podać wersję wytrawną. Ale naleśnikowy obiad na słodko można też serwować dla całej rodziny. Sekret ponownie tkwi w nadzieniu: można je przygotować na bazie twarogu albo serka mascarpone. Świetnie będą do niego pasowały świeże owoce. Wierzch naleśników możemy polać czekoladową polewą, miodem, syropem klonowym itp.