Przepisy 91

Obiad na wynos – najlepszy wybór, gdy musisz zjeść poza domem 

Gdy spędzamy długie godziny poza domem, prędzej czy później dopadnie nas głód. Możemy wtedy zjeść coś „na mieście”, zamówić jedzenie z dowozem lub zapobiegawczo zabrać z domu obiad na wynos. To ostatnie rozwiązanie jest dobre nie tylko ze względów ekonomicznych – bo wychodzi najtaniej – ale również bywa najzdrowsze, ponieważ fast foody znane są ze swojej kaloryczności i nie mamy kontroli nad składnikami, jakie zostały użyte do ich przygotowania. Natomiast domowy obiad na wynos może być i smaczny, i pożywny. Sprawdź nasze przepisy na obiady na wynos, by cieszyć się domowym jedzeniem wszędzie, gdzie tego potrzebujesz: w szkole, na uczelni, w pracy czy na wyjeździe. 

Obiad na wynos – do podgrzania 

Obiad na wynos może mieć różną formę, w zależności od tego, czy możesz go podgrzać. Czasem mamy możliwość skorzystania na przykład z kuchenki mikrofalowej w biurze. W zasadzie to najczęstsze rozwiązanie. Dzięki niemu możemy przygotować obiady na wynos, które później odgrzejemy i zjemy na ciepło. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się na przykład zapiekanki makaronowe i ryżowe. Ich zaletą jest to, że łatwo je ze sobą zabrać – wystarczy najpierw przygotować w domu, a później zapakować porcję do pudełka. Można je bez problemu odgrzać, bo wszystkie składniki są ze sobą wymieszane. Poza tym taki pomysł na obiad na wynos zapewnia sporą różnorodność, bo składniki poszczególnych zapiekanek mogą się bardzo od siebie różnić. 

Obiad na wynos – bez odgrzewania 

Czasem zdarza się wszakże, że nie mamy możliwości podgrzania jedzenia. Wtedy nasz obiad na wynos będzie serwowany na zimno. Z tym jednak też można sobie poradzić. W takim przypadku idealnie sprawdzą się sałatki. Nie musimy jednak ograniczać się do lekkich warzywnych sałatek, jako obiad na wynos możemy zabrać sałatki z dodatkiem kurczaka, schabu, ryb. Mogą też mieć cięższe sosy, na przykład na bazie majonezu. 

To oczywiście niejedyne możliwości, jeśli chodzi o obiad na wynos. Przepisów na potrawy, które łatwo można zabrać ze sobą, odgrzać lub serwować bez odgrzewania znajdziecie na naszych stronach naprawdę dużo.