Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 49

Kuchnia orientalna – smak Azji w twoim domu 

Nawet w zaciszu własnego mieszkania możesz poczuć się przez chwilę jak w azjatyckiej restauracji. A to za sprawą oryginalnych przepisów kuchni orientalnej. Zróżnicowane receptury rodem z Chin, Japonii i innych krajów Dalekiego Wschodu wniosą do twojego jadłospisu powiew egzotyki. Obawiasz się, że trudno będzie przygotować je w polskiej kuchni? Zupełnie niepotrzebnie! Choć w kuchni orientalnej pojawiają się składniki, które czasem ciężko u nas zdobyć, to większość przepisów z kuchni orientalnej da się dostosować do europejskich warunków i wykorzystać składniki dostępne w naszych marketach. Poza tym możesz skorzystać z coraz popularniejszych sklepów oferujących składniki, sosy i przyprawy z kuchni świata – w tym azjatyckich – albo poszukać ich w internecie. Kuchnia orientalna stoi dziś dla nas otworem i bez wątpienia warto do niej zaglądać, szukać inspiracji i pomysłów na nowe potrawy. 

Przepisy z kuchni orientalnej 

Pod kategorią kuchni orientalnej znajdziemy przepisy z całej Azji: Chin, Japonii, Tajwanu, Wietnamu i innych krajów tamtego kontynentu. Choć na pierwszy rzut oka wydają się one podobne do siebie, tak naprawdę różnią się znacznie, nawet w obrębie jednego państwa. Duży wpływ na poszczególne potrawy w kuchni orientalnej miał na przykład klimat (determinujący rodzaj upraw) lub dostęp do morza (czyli ryb i owoców morza). 

Zatem spotkamy wiele przepisów z kuchni orientalnej bazujących zarówno na ryżu, jak i makaronie. W przypadku tego drugiego mamy do wyboru naprawdę wiele rodzajów: od pszennego przez ryżowy, sojowy i wiele innych gatunków rzadziej spotykanych na polskich stołach. Do tego oczywiście ryby, krewetki, kurczak, kaczka, wieprzowina i wiele warzyw. Sos sojowy, rybny, ostrygowy, tempura, sezam i inne dodatki, które tak lubimy zjadać przy użyciu pałeczek (choć jedzenie azjatyckiej kuchni w Europie za pomocą widelca to żaden wstyd!). Sprawdź zebrane przez nas przepisy na kuchnię orientalną i wybieraj do woli.