Czasem do pysznego obiadu wystarczy tylko chwila uwagi i piekarnik. Zobacz nasze ulubione i sprawdzone przepisy na dania z piekarnika. Mięso z piekarnika jest być może pierwszą potrawą, która przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o daniach z pieca. Ale dania obiadowe z piekarnika to nie tylko pieczeń w różnych wydaniach! Także warzywne potrawy z piekarnika sprawdzą się doskonale. Któż z nas nie lubi na przykład frytek? Można je robić nie tylko z ziemniaków.

Pyszną alternatywą są bataty i warzywa takie jak marchewka i cukinia. Ważne tylko, aby odpowiednio je przygotować, a także dostosować czas pieczenia oraz temperaturę do rodzaju warzyw. A może połączyć jedno z drugim? Jeśli zależy ci na czasie, możesz upiec w piekarniku mięso (lub rybę) razem z porcją warzyw i w ten sposób przygotować wszystko niezwykle szybko – samo pieczenie nie wymaga przecież żadnej ingerencji z twojej strony. To doskonały sposób nawet dla tych, którzy w kuchni stawiają dopiero swoje pierwsze kulinarne kroki.

Proste i szybkie dania z piekarnika to idealne rozwiązanie zarówno na niedzielny rodzinny obiad, jak i w tygodniu, gdy wystarczy tylko wstawić danie obiadowe do pieca i poczekać. Dania wcześniej przygotowane w ten sposób łatwo również odgrzać, co w zabieganym świecie jest wielką wygodą.