Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 41

Śniadanie bez jajek

Niektórym z nas bardzo trudno wyobrazić sobie śniadanie bez jajek, bo to właśnie one są bazą wielu przepisów. Czasami jednak musimy z nich zrezygnować i szukać innych pomysłów na posiłek, który będzie równie zbilansowany i pełnowartościowy.  Co więcej, wcale nie znaczy to, że od tej pory śniadania będą nudne! Bez problemu można przygotować pyszne i zdrowe śniadanie, w którym nie będzie jajek, ale zamiast nich – znajdzie się w nim mnóstwo innych produktów bogatych w składniki odżywcze, niezbędne dla naszego organizmu.

Dla kogo śniadanie bez jajek?

Rezygnacja z jajek w codziennym menu może wynikać z kilku powodów. Alergia, nietolerancja pokarmowa, wegańska dieta – to najpopularniejsze problemy zdrowotne, które wpływają na taką decyzję. W tych przypadkach musimy liczyć się ze zmianą jadłospisu i poszukiwaniem nowych przepisów. Nowe przepisy świetnie sprawdzą się także wtedy, gdy po prostu szukamy smacznych i prostych sposobów na urozmaicenie dotychczasowej diety. Zacznijmy zatem do śniadań bez jajek, które spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Inspiracje i przepisy na śniadanie bez jajek

Przygotowanie śniadania bez jajek wydaje się wymagające lub czasochłonne? To mit, który musimy obalić! Pożywne, smaczne i pełne witamin śniadanie bez jajek możesz przygotować w kilkanaście minut i zjeść w domu lub zabrać ze sobą do pracy. Zainspiruj się naszymi pomysłami na śniadania, które doskonale sprawdzą się na co dzień i od święta.