Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Przepisy 3831

Kilka słów o skorupiakach

Do skorupiaków zaliczamy przede wszystkim małże, krewetki, homary czy ostrygi. Nie jest trudno znaleźć przepisy na potrawy ze skorupiakami. Znakomicie sprawdzą się z różnego rodzaju makaronami, zarówno tagliatelle, jak i spaghetti.

Skorupiaki jako alternatywa

Mimo rosnącej popularności skorupiaków na stołach nadal dominują dania bez nich. Nie każdy wie, jak przygotować potrawę ze skorupiakami. Zamiast tego można sięgnąć po bardziej klasyczne potrawy, które sprawdzą się przy każdej okazji. Warto postawić na dania z wysokiej jakości ryb lub mięsa. Na przyjęcia idealnie sprawdzą się eleganckie dania z łososiem – np. tymbaliki z łososiem w buraczanej galaretce – czy z kaczki, np. terrina z kaczej piersi.

Orientalne dania na różne sposoby

Zwolennicy orientalnej kuchni, którzy nie lubią skorupiaków, nie muszą z niej rezygnować. Alternatywą będzie odpowiednio przyrządzony kurczak czy kaczka z dobrze dobranymi przyprawami i dodatkami. Odpowiedni przepis na klasyczne dania doda im orientalnego stylu. W wielu przepisach można zastępować mięsne dodatki, tworząc zupełnie nowe, pyszne potrawy.