Przepisy 681

Jedzenie na szybko – kiedy czas nagli 

Jedzenie w pośpiechu z pewnością nie jest wskazane. Ale przygotowywanie jedzenia na szybko to już inna sprawa – nikt przecież nie powiedział, że musimy spędzać długie godziny przy kuchennym stole, zanim będziemy mogli zasiąść do obiadu czy kolacji. Kiedy złapie nas głód, ale nie mamy czasu na gotowanie, często sięgamy po niezdrowe przekąski albo zamawiamy kaloryczne fast foody. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nawet w kilka minut możemy przygotować jedzenie na szybko – to krócej, niż potrwa dostawa zamówionego jedzenia! Jak się do tego zabrać, jakie jedzenie na szybko wybrać? Mamy wiele propozycji! 

Jedzenie na szybko – jak skrócić czas przygotowywania potraw 

Jeśli chcemy sięgnąć po jedzenie na szybko, przepis jest kluczem do sukcesu. Ale oprócz tego mamy do dyspozycji także kilka uniwersalnych rozwiązań. Po pierwsze skorzystać możemy z gotowych półproduktów. Na przykład samodzielne przygotowanie ciasta francuskiego zajęłoby nam dobrych parę godzin. Jednak w sklepie kupimy je w parę minut. A takie ciasto to bardzo wdzięczny składnik jedzenia na szybko – można w nie zawinąć parówki lub wybrane kiełbaski, wstawić na kilka-kilkanaście minut do nagrzanego piekarnika i gotowe. Analogicznie możemy postępować z innymi składnikami. Po drugie – warto wybierać produkty, które nie wymagają długiej obróbki termicznej. Przygotowanie pieczonego udka z kurczaka może nam zająć sporo czasu, ale jeśli wybierzemy filet z piersi, pokroimy go w kostkę i wrzucimy na patelnię, to będzie gotowy szybciej, niż ugotuje się ryż, z którym go podamy. Jedzenie na szybko jest więc często kwestią wyboru sprytnych rozwiązań. 

Jest jeszcze jeden uniwersalny przepis na jedzenie na szybko, choć jego zastosowanie wymaga wcześniejszych przygotowań. Chodzi o potrawy, które zawczasu możemy przygotować w większej ilości, poporcjować i zamrozić. Odmrożenie porcji zupy, chilli czy sosu bolońskiego do makaronu jest łatwe i szybkie (jeszcze szybsze, jeśli dysponujesz kuchenką mikrofalową). Dlatego warto pomyśleć o jedzeniu na szybko z wyprzedzeniem.