Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Zupy z makaronem – wiele możliwości wyboru 

Zupy z makaronem są jednymi z najbardziej popularnych dań na naszych stolach. Podczas niedzielnych obiadów często króluje rosół z makaronowymi nitkami. W tygodniowym menu chętniej wybieramy np. pomidorową z makaronem w kształcie muszelek. Makarony, nazywane też kluskami lub pastą, przybierają wiele form i kształtów. Dzięki takiej różnorodności możemy urozmaicić nimi nasze zupy i dania główne. W końcu zupy z makaronem lubimy nie tylko ze względu na smak, ale też wygląd. 

Które zupy z makaronem serwować 

Podając zupę, mamy dość duży wybór dodatków, między innymi grzanki, grysik, ryż, groszek ptysiowy, prażone płatki migdałów, kleks śmietany, pestki dyni. Zupy z makaronem są więc tylko jedną z wielu opcji. Do których zup makaron będzie pasował najbardziej? W pierwszej kolejności do zup rzadkich i klarownych. Makaron świetnie sprawdza się w rosole, zupie pomidorowej czy grzybowej. Mniej pasuje makaron do zup kremów, ponieważ ich gęsta konsystencja sprawia, że makaron nie pływa w nich swobodnie. Wyjątkiem są te zupy, które mają jednolitą kremową konsystencję, ale są dość rzadkie – w taki sposób serwuje się niekiedy zupę pomidorową. Jednak jeśli zupa została zagęszczona dodatkiem ziemniaków czy serków śmietankowych, grzanki lub groszek ptysiowy będą lepszym wyborem. 

Jaki makaron do zup wybrać 

W zasadzie możemy podawać zupy z makaronem dowolnego rodzaju, ale niektóre sprawdzą się lepiej. Szczególnie popularny w zupach jest makaron o kształcie nitek lub wstążek. Długie nitki/wstążki makaronu ładnie wyglądają w talerzu czy misce zupy. Do zupy z makaronem możemy wykorzystać także makarony drobne, takie jak kolanka czy makaron ryżowy. Rzadko natomiast stosuje się makarony większe, jak penne, które dużo lepiej sprawdzają się w zapiekankach makaronowych.