Lekkie śniadanie – posiłek, którego nie warto lekceważyć 

Śniadanie to ważny posiłek, z którego nie powinniśmy rezygnować. Warto jednak zaplanować zdrowe, lekkie śniadania, które bez problemu przygotujemy rano, przed wyjściem do pracy czy na uczelnię. Mamy kilkanaście rewelacyjnych przepisów na lekkie śniadanie: lekkie, szybkie i odżywcze, bo śniadanie powinno nam dostarczyć energii na pierwszą część dnia. Nawet lekkie śniadanie powinno dostarczać tłuszczów i białek, które cię nasycą. Bardziej węglowodanowe, słodkie śniadania też są pierwszorzędne, ale pamiętaj, że po natychmiastowym podwyższeniu się poziomu cukru we krwi może szybciej wrócić do ciebie głód. 

Pomysły na lekkie śniadanie 

Na lekkie śniadanie doskonale będą smakować tosty z pastą z awokado lub pastą rzodkiewkową, nieco bardziej wymagające kanapki z łososiem i jajecznicą, a także jajka po benedyktyńsku, czyli jajka w koszulce z wyjątkową kompozycją dodatków. Jeżeli zależy ci na bardzo sycącym śniadaniu, trudno nie polecić jajek – faszerowanych, kanapek z domową pastą jajeczną, eleganckich jajek z rzeżuchą, szynką i musztardą. W roli lekkich śniadań znakomicie sprawdzą się też rozmaite sałatki – na przykład lekka sałatka z kurczakiem, z rzodkiewkami, z bobu z jajkiem i chrupiącym boczkiem… Wybór jest duży i spokojnie wystarczy na kilka dni. Palce lizać! 

Pamiętaj, że nasze propozycje mogą się sprawdzić również na drugie lekkie śniadanie – drugą porcję energii dla organizmu w ciągu dnia! Większość dań łatwo spakować i zabrać ze sobą do pracy albo na uczelnię. Takie drugie lekkie śniadanie na pewno pozwoli ci wydajniej pracować czy się uczyć. Sprawdź nasze przepisy na lekkie śniadania i zobacz, jak łatwo wystartować dzięki nim w nowy dzień!