Naleśniki nie tylko na słono 

Kto z nas nie ma czasem ochoty na odrobinę słodyczy? Szybkie i niezwykle łatwe w przygotowaniu naleśniki z dżemem ze składników, które każdy ma w swojej kuchni z pewnością zachwycą niejednego łasucha. To nie tylko niezawodny deser, ale także świetna przekąska na słodkie zachcianki. A najlepsze w nich jest to, że każdy placuszek może smakować nieco inaczej, warto trochę się pobawić i urozmaicić danie, używając na przykład kilku rodzajów dżemu. 

 

Wyjątkowy smak drożdżówek z dżemem 

Choć drożdżówki same w sobie nie wyróżniają się niczym nadzwyczajnym, to trzeba przyznać, że połączenie delikatnego ciasta drożdżowego z odrobiną owocowego dżemu tworzą zadziwiająco dobre połączenie. Pożywne śniadanie i znakomity deser w jednym. Przygotowanie drożdżówek nie jest trudne, aczkolwiek jest trochę bardziej pracochłonne w odróżnieniu od innych deserów z dżemem. To ze względu na ciasto drożdżowe, które potrzebuje specjalnych warunków i czasu, aby prawidłowo wyrosnąć. Niemniej, satysfakcja z własnoręcznie przygotowanych wypieków jest warta tej ceny. 

 

Ciasto z dżemem 

Piękny zapach świeżo upieczonego ciasta witający nas u progu drzwi bez wątpienia wielu z nas kojarzy się z domem rodzinnym, troską i bezpieczeństwem. Jeśli chcesz mile zaskoczyć swoich gości bądź domowników wypróbuj nietypowe i rzadko spotykane ciasta z dżemem, które świetnie się sprawdzą na każdą okazję. Nie musisz mieć specjalnego sprzętu, a tym bardziej wybitnych umiejętności cukierniczych, aby zrobić je samemu. Szczere chęci i nasze przepisy w zupełności wystarczą.