Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Karnawał to czas prawdziwych szaleństw, także tych w kuchni, bo każdej imprezie powinna towarzyszyć odpowiednia oprawa kulinarna. Przygotowując menu karnawałowe warto uwzględnić w nim wykwintne zupy, lekkie, a zarazem tak potrzebne, bo bez posiłku na ciepło trudno przetrwać jakąkolwiek zabawę do białego rana.

Karnawałowe zupy powinny być lekkostrawne, smaczne, efektowne, a jednocześnie nieskomplikowane. Ich przygotowanie nie może zająć nam całego dnia. Powinny wymagać minimum czasu na przygotowanie składników i gotowanie, chyba że możemy przygotować ją dużo wcześniej, a przed podaniem tylko podgrzać.

Dobrze na imprezach w karnawale sprawdzają się tradycyjne zupy podawane o północy, takie jak flaczki czy barszcz czerwony z krokietami, pasztecikami lub bułeczkami grzybowymi. Te potrawy mają swój nieprzemijający urok, którego nie jest w stanie im odebrać upływ czasu. Zresztą ich popularność wcale nie przemija z pokolenia na pokolenie.

barszcz z bułeczkami dyptyk ZWZ WINIARY

flaczki wege ZWZ WINIARY

Doskonałą alternatywą dla tradycji są z kolei potrawy z różnych stron świata. Karnawał to doskonały moment na kulinarną podróż w nieznane egzotyczne miejsca, w którą możecie zabrać się  całą paczką najbliższych przyjaciół.

Jeśli jednak chcielibyście zająć miejsce gdzieś pośrodku między tradycją, a kulinarnymi fascynacjami kuchni świata, wybierzcie zupy kremy, które możecie podać z różnymi wyszukanymi dodatkami, na przykład ze smażonymi krewetkami.

zupa na karnawał ZWZ WINIARY

zupa krem z batatów z krewetkami ZWZ WINIARY

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzecie, nie zapomnijcie o odświętnej zastawie, która nawet zwykłej zupie może nadać niezwykłego charakteru.

TOP 10, czyli najlepsze zupy na imprezę karnawałową

barszcz czerwony z bułeczkami grzybowymi

zupa krewetkowa po tajsku

zupa krem z buraków pachnąca cynamonem

zupa krem z awokado z łososiem

krem szpinakowy z serem ricotta

zupa krem z batatów z krewetkami i limonką

ostra zupa z marchewki z chili

flaczki wołowe

wykwintne flaczki z kalmarów

flaczki wegetariańskie z boczniakiem

Najlepsze dodatki do karnawałowych zup:

kołduny litewskie do rosołu

krakersy cebulowe

ravioli z prawdziwkami

Agata

ravioli ZWZ WINIARY

zupy na imprezę karnawałową 3 ZWZ WINIARY

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty