Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sałatka z ananasem – liderka w swojej dziedzinie

Sałatki z ananasem to pierwsze sałatki z udziałem owoców, które zdobyły w Polsce popularność. Choć później do sałatek zaczęto dodawać chętnie także inne owoce, takie jak melona, pomarańcze, grejpfruty czy arbuza, ananas – można powiedzieć – przetarł szlaki i dzięki niemu sałatka z ananasem przestała być utożsamiana z sałatką owocową.

Jaki ananas wybrać do sałatki?

Przygotowując sałatkę z ananasem, możemy wykorzystać zarówno świeży owoc, jak i ananas z puszki. Świeży ananas będzie nieco ostrzejszy w smaku, ten z puszki – trochę łagodniejszy i słodszy. Do sałatki z ananasem pasuje też nuta alkoholu – słodkiego likieru lub smakowego rumu. Liczący na wyraźniejszy smak alkoholu mogą się pokusić o dodanie do sałatki kieliszka wódki, wina białego lub czerwonego. Dobrym pomysłem jest także nasączenie ananasa alkoholem przed dodaniem go do sałatki.

Przepisy na sałatki z ananasem

Sałatka z ananasem może mieć różne oblicza. Owoc ten pasuje do sałatek warzywnych, urozmaicając nie tylko ich smak, ale też kolor. Z powodzeniem jednak zestawimy ananasa z sałatkami mięsnymi, zwłaszcza z kurczakiem. Wybierając sałatkę z ananasem i kurczakiem warto podczas smażenia drobiu dodać nieco ostrych przypraw, na przykład ostrej papryki. Pikantne mięso będzie się wtedy świetnie komponowało ze słodkim owocem. A propos owoców – ananas pasuje również do owoców morza, zwłaszcza najpopularniejszych z nich, czyli krewetek. Jeśli sałatka z ananasem nie jest tylko sałatką warzywną, możemy dodać do niej ugotowany makaron, jeszcze lepiej sprawdzi się ryż – może być zarówno biały, jak i brązowy.

Jak widać, pomysłów na sałatki z ananasem nie brakuje. Warto przyjrzeć się kilku przepisom i wybrać ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu.