Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tartinki – idealne na party lub uroczystości 

Coraz częściej na różnego rodzaju imprezach wśród licznych przekąsek można znaleźć okazałe patery pełne niewielkich, ozdobnych kanapeczek. Takie tartinki nie tylko cieszą oko niebanalnym wyglądem, lecz także, po odpowiednim skomponowaniu, zachwycają swoim smakiem wszystkich gości. Tartinki posiadają jeszcze jedną ważną zaletę – można je przygotować przed imprezą i przechowywać pod przykryciem w chłodnym miejscu nawet do kilku godzin. A co wchodzi w skład takiej ozdobnej kanapeczki? 

Ich bazę może stanowić nie tylko pieczywo jasne, ciemne czy tostowe. Świetnie nadają się do tego również herbatniki czy prostokąty upieczonego ciasta francuskiego. Kolejną warstwą jest smarowidło, np. masło, majonez, przyprawiony twarożek albo pasta warzywno-rybna, na której układamy wędliny, warzywa lub sery. Ozdobą tartinek mogą być plasterki ugotowanych na twardo jaj przepiórczych, kapary, ciemne oliwki, kawior czy fantazyjnie ponacinane warzywa, np. rzodkiewki. Jeśli przygotowane przez nas kanapki są dość wysokie, warto przebić je wykałaczkami, co zapobiegnie spadaniu składników z pieczywa, a także ułatwi gościom przekładanie ich na swój talerzyk. 

Pyszne kanapki dekoracyjne dla dzieci 

Przygotowanie pyszności na party dla dzieci to prawdziwe wyzwanie dla pani domu. Zastanawiamy się wtedy, jakie przekąski przygotować, by goście naszej pociechy nie wróciły ze wspólnej zabawy głodne. Świetnym pomysłem mogą się okazać kanapeczki, ale wykonane w taki sposób, by swoim wyglądem i kolorami zachęcały dzieci do skosztowania ich. Do tego pamiętajmy, by składniki nie były zbyt wymyślne, ponieważ wiele maluchów nie spróbuje dodatków, których nigdy wcześniej nie widziało. Świetną i smaczną dekoracją stołu mogą być tartinki z odrobiną sałaty, przykrytą cienkim plasterkiem szynki, na której ułożymy śliczne biedronki zrobione z połówek pomidorków koktajlowych i ćwiartki czarnej oliwki. W podobny sposób możemy przygotować kanapki z twarożkiem w kształcie kociego pyszczka albo uśmiechniętych buziek zrobionych z pokrojonych warzyw i kawałków żółtego sera. Kolorowe, niewielkie i z prostych składników – to najlepszy przepis na kanapki dekoracyjne dla dzieci.