Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sałatka z kurczakiem i ananasem – zaskakujące połączenie smaków

Sałatka z kurczakiem i ananasem idealnie łączy – wydawałoby się, że zupełnie sprzeczne i niepasujące do siebie – smaki: wytrawnego kurczaka oraz słodkiego ananasa. Do ostro-słodkiej sałatki pasują również inne owoce. Daj się skusić egzotycznemu smakowi niebanalnego zestawu!

Sałatka z kurczakiem i ananasem w różnych wersjach

Wydawałoby się, że na sałatkę z kurczakiem i ananasem znajdzie się jeden przepis – w końcu jej podstawowe składniki podane są w samej nazwie. Nic bardziej mylnego. Kluczowe składniki pozostają takie same, ale zmieniać się może i baza sałatki, i dodatki, i sposób podania. Zresztą sam kurczak i ananas też mogą być różne!

Do tej sałatki można bowiem użyć kurczaka wędzonego, smażonego, pieczonego. Można przyprawić go na ostro, użyć mieszanki przypraw curry lub obtoczyć ziołami. Można upiec w całości i pokroić w paski, pokroić w kostkę i usmażyć albo ugotować i poszarpać. Ananas nie daje aż tak wielu możliwości i konfiguracji, ale nadal możemy wybrać świeży owoc lub z puszki. A to dopiero początek różnych opcji!

Sałatka z kurczakiem i ananasem może bazować na sałacie, ryżu, makaronie lub kaszy. Spośród makaronów świetnie nada się grecki makaron ryżowy, a spośród kasz – kuskus. Oprócz tego w potrawie mogą znaleźć się rozmaite dodatki: ser żółty, ogórek, konserwowy seler naciowy, kukurydza itd. Oczywiści nie trzeba ich dodawać wszystkich, należy dobrać kompozycję pasującą do własnych preferencji. Sałatka z kurczakiem i ananasem może ponadto zawierać lekki dressing albo cięższy sos. Do nich dobrą bazą będą jogurty i majonez, między innymi z dodatkiem czosnku, który podkreśli słodycz ananasa.

Składniki można dokładnie wymieszać, wyłożyć kolejno na talerz albo ułożyć piętrowo w przezroczystym naczyniu. Można też podawać na całych liściach sałaty. Jak widać, smakowitych pomysłów nie brakuje – a każdy wart jest wypróbowania!