Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kiedy u Pani Jackowej nie można już kupić kiszonych ogórków, najlepszych na świecie, zawsze lekko chrupiących i idealnie kwaśnych, to znak, że sezon na ogórki kiszone po prostu się skończył, a wraz z nim skończył się sezon na moją ulubioną zupę ogórkową. To nic, tym razem będzie zupa ogórkowa ze świeżych ogórków.

W moim domu świeże ogórki gruntowe najczęściej trafiają do mizerii, chłodnika lub do słoika, w którym zaprawiam je na małosolne, ostatnio za dobrą radą przyjaciółki, z kawałkiem papryczki chili.

na-małosolne ZWZ WINIARY

W tym roku dopiero teraz zaprawiłam pierwsze ogórki, nie wiem, dlaczego tak się ociągałam! Były naprawdę pyszne, tak pyszne, że słoik opustoszał w dwa dni. A z ogórków małosolnych można też zrobić pyszną ogórkową zupę.

małosolne_moje ZWZ WINIARYmałosone_basi ZWZ WINIARY

 

A zupa ogórkowa ze świeżych ogórków gruntowych?

Zupa ogórkowa ze świeżych ogórków była delikatna w smaku, kremowa, świetnie pasowały do niej grzanki żytnie, które przygotowałam tym razem na patelni. Dość mocno zdominował jej smak serek topiony, dlatego następnym razem zamiast serka dodam kilka łyżek śmietany.

A następny raz na pewno będzie, chociaż jak dla mnie zupa ogórkowa z kiszonych ogórków będzie zawsze na pierwszym miejscu – na przykład zupa ogórkowa z wędzonym łososiem :).

Zupa ogórkowa ze świeżych ogórków

Zupa ogórkowa ze świeżych ogórków zagęszczana serkiem topionym doskonale smakuje z grzaneczkami żytnymi z patelni. Poznaj przepis na zupę ogórkową!
Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty