Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Jakiś czas temu wybrałam się razem z siostrą na warsztaty kulinarne. Dosyć długo zastanawiałyśmy się nad tematem, który najbardziej nas interesował. Początkowo wybrałyśmy warsztaty o wypiekaniu pieczywa, ale ostatecznie zdecydowałyśmy się na kuchnię indyjską, którą moja siostra i jej mąż znają i uwielbiają, a dla mnie te klimaty kulinarne są zupełnie obce. Postanowiłam podjąć wyzwanie i poznać potrawy kuchni indyjskiej od kuchni!

Wchodząc do studia kulinarnego w Gdańsku poczułam intensywne i różnorodne zapachy. Przy stanowiskach czekały na nas przygotowane wcześniej przepisy, świeże zioła i cała masa aromatycznych i kolorowych przypraw. Każdy mógł wybrać przepis, który chciał przygotować pod czujnym okiem prowadzącego – kucharza pochodzącego z Indii.

Myślę, że nie będzie zaskoczeniem jeśli wyjawię Wam, że postanowiłam ugotować zupę. Moją siostrę i mnie czekało nieco pracy podczas krojenia warzyw i mięsa. Wszystkie składniki naszej zupy musiały zostać bardzo drobno pokrojone. Kiedy tylko uporałyśmy się z krojeniem miałyśmy czas na podglądanie prac innych, bo zupa gotowała się sama. Moje małe zaskoczenie to fakt, że nasz kucharz na koniec zupę doprawił… cukrem. Do tej pory myślałam, że to mój patent na pyszną pomidorową ☺️

Kuchnia indyjska jest niezwykle aromatyczna i bardzo ostra. Chyba inaczej odczuwam ostrość potraw, ale większość dań była dla mnie zdecydowanie za ostra. Ale sam warsztat bardzo mi się podobał i postanowiłam wykorzystać go w domu przygotowując indyjską zupę gulaszową z jagnięciną.

 

Autor: Agata

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty