Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sezon truskawkowy w pełni! W czerwcu, wychodząc na miasto, zamiast torebki zabieram ze sobą kobiałkę. Dzień bez truskawek to przecież dzień stracony. Czerwone, słodkie i soczyste zajadać mogę na śniadanie, obiad i kolację. Swój dzień często rozpoczynam od koktajlu. Bohaterki tego miesiąca blenduję z kefirem, maślanką lub mlekiem, słodzę bananem, który zawiera naturalne cukry.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Truskawki do woli pałaszować mogą wszyscy dbający o linię, gdyż w 100 g zawierają ona zaledwie 30 kalorii. Porcja 100 g pokrywa także dziennie zapotrzebowanie na witaminę C. Truskawki bogate są również w witaminy z grupy B, A i E oraz żelazo czy fosfor, które chronią nas przed anemią i wzmacniają kości. Zawarte w truskawkach pektyny pobudzają pracę jelit, a kwasy organiczne regulują trawienie. Owoce te obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze. Z truskawek można także zrobić maseczkę, która wygładzi i nawilży cerę.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Są w życiu czasem takie prozaiczne słowa, nazwy czy czynności, których prawidłowej wymowy czy sposobu wykonania zwyczajnie nie potrafimy zapamiętać. Ja staję przed mini wyzwaniem za każdym razem, kiedy przychodzi mi się zajmować właśnie truskawkami. ☺️ Nigdy nie wiem, czy najpierw powinnam je umyć, czy też usunąć szypułki (?). Wszystkim tym, którym również zdarza się pomylić kolejność podpowiadamy: najpierw mycie, potem szypułkowanie.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Klika razy przyszło nam się spotkać z pochlebnym stwierdzeniem, że jako Zakochani potrafimy przyrządzić zupę ze wszystkiego! Wyczarujemy więc i coś z…truskawek!
Przepis na zupę już niebawem na blogu, tymczasem wypróbujcie pomysł na sałatkę – idealną na lunch lub lekką kolację. Przygotujecie ją w 15 minut, a na talerzu będzie prezentowała się wyjątkowo efektownie. Dajcie upust swojej kulinarnej fantazji i udekorujcie ją z impresjonistycznym zacięciem!

 

Sałatka z truskawek, selera i sera pleśniowego

Przygotujecie ją w 15 minut, a na talerzu będzie prezentowała się wyjątkowo efektownie. Dajcie upust swojej kulinarnej fantazji i udekorujcie ją z impresjonistycznym zacięciem!

WINIARY ZwZWINIARY ZwZWINIARY ZwZ

 

Autor: Ania

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty