Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Od kilku dobrych już lat raz do roku wyjeżdżam do Zakopanego. To bardzo krótki, bo zaledwie czterodniowy wyjazd, ale też bardzo intensywny. Jeździmy z paczką znajomych, aby odetchnąć świeżym, górskim powietrzem, zmusić się do wysiłku fizycznego, zjeść oscypki i kwaśnicę i zwyczajnie choć na chwilę się zatrzymać i zastanowić, na co w codziennej gonitwie nie mamy zazwyczaj czasu.

Pierwszy wyjazd był zupełnie przypadkowy, ale  na tyle się nam spodobał, że  postanowiliśmy to kontynuować.

WINIARY ZwZ

Jestem lokalną patriotką i nie wyobrażam sobie, abym miała mieszkać w jakimkolwiek innym rejonie Polski, ale szczerze przyznaję, że uwielbiam Górali za ich spontaniczność, szczerość i gościnność.

Na każdym wyjeździe musimy zaliczyć góralską kwaśnicę i oczywiście oscypki, które przywozimy też do domu. Co roku uzupełniam zapas drewnianych łyżek i łopatek, dzbanuszków i desek do krojenia, które można nabyć w naprawdę niskiej cenie.

W tym roku przywiozłam też kilka słoiczków miodu naturalnego, w tym cudnie pachnący miód malinowy – idealny do herbatki na jesienne wieczory.

Słynne Krupówki okupowane są przez turystów z całej Polski. Jest gwarno i wesoło, ale według mnie największy wybór oscypków  i innych lokalnych wyrobów znajduje się pod Gubałówką.

WINIARY ZwZ

Każdy taki wyjazd to okazja do spędzenia czasu z bliskimi mi osobami i często pokonania swoich słabości. Nie da się ukryć, że spacer po górskich stokach potrafi dać w kość :)) ale jednak pozostaje ogromna satysfakcja, że dało się radę.

WINIARY ZwZ

Na każdym wyjeździe staram się smakować też nowe, nieznane mi potrawy i odkrywać nowe miejsca. W menu jednej z góralskich knajp spodobała mi się zupa czosnkowa z oscypkami i grzaneczkami oraz polewka z suszonych grzybów. Czasu niestety nie starczyło na skosztowanie wszystkiego, ale zawsze pozostaje nam kolejny rok  i możliwość odtworzenia tych smaków w swoim domu.

WINIARY ZwZ

Już drugi raz pod rząd mieszkamy w tym samym pensjonacie z którego okien rozciąga się widok na Giewont. Rano witałam dzień z kubkiem gorącej kawy patrząc na budzące się góry. Na takie chwile warto czekać kolejny rok…

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty