Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Na przełomie lipca i sierpnia w Gdańsku odbywa się Jarmark św. Dominika . Uliczki położone w pobliżu ul. Długiej i Motławy w tym czasie zapełniają się licznymi straganami i turystami. Jarmark dominikański jest jedną z najstarszych tego typu imprez w Polsce. W tym roku odbywa się właśnie 754 edycja jarmarku i trwać będzie jeszcze do 17 sierpnia.

Imprezie towarzyszą też liczne wydarzenia artystyczne: koncerty, kostiumowe parady, spektakle teatralne.

Od wielu lat jeżdżę do Gdańska na Jarmark, aby kupić sobie oryginalną biżuterię, lokalne specjały i poszperać na stoiskach ze starociami.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Każdego roku Jarmark św. Dominika przyciąga wielu turystów do Trójmiasta. Ta impreza ma swój wyjątkowy klimat i urok.

Na zwiedzenie wszystkich stoisk najlepiej przeznaczyć cały dzień, bo spacerowanie uliczkami zajmuje naprawdę sporo czasu.

Zawsze można na mały odpoczynek udać się nad Motławę i obserwować pływające statki. Dla mnie przechadzanie się po pięknych uliczkach Gdańska jest czystą przyjemnością. To też wyróżnia właśnie ten jarmark. Można poczuć niepowtarzalny klimat tego miasta.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Małym minusem jest tylko ogrom turystów, ale głównie na ulicy Długiej. Dalsze uliczki nie są już tak przepełnione.

Na jarmarku można nabyć przetwory, domowe pieczywo, sery, pyszne wędliny,  naczynia, oryginalne produkty kuchni hiszpańskiej,  ryby i oczywiście  wyroby z bursztynu.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Jarmark św. Dominika to wyjątkowa gratka dla osób które lubią szperać na targach staroci, wyszukiwać wyjątkowych okazji, ciekawych produktów i poznawać nowe smaki, bo na każdym kroku kuszą nas zapachy ze stoisk oferujących różne dania.

Przypadkiem trafiłam na uliczkę na której znajdowały się stragany z potrawami z różnych stron świata i oczywiście były też kaszubskie specjały.

Sprzedawcy nawoływali do skosztowania.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie do Trójmiasta to szczerze polecam. Impreza będzie się odbywać jeszcze przez kilka dni.

Szczegółowy program  znajduje się na stronie internetowej  Jarmarku św. Dominika.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

 

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty