Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Wrocławski Bazar Smakoszy odkryłam całkiem niedawno. Słyszałam o nim, miałam odwiedzić już dawno temu, ale ciągle nie było ku temu okazji. Wytłumaczenie może być tylko jedno. Niedaleko ode mnie jest jeden świetnie zaopatrzony sklep ze zdrową żywnością, a drugi mam tuż przy stajni, w której jeżdżą konno moje dzieci. Mogłoby się wydawać, że wszystko, czego potrzebuję, kupię w tych dwóch miejscach. Ale kiedy z Wrocławskiego Bazaru Smakoszy wróciłam z pełnymi rękami (własnymi i dziecięcymi), zrozumiałam, że powinnam to miejsce odwiedzać regularnie.

Bardzo spodobał mi się klimat Bazaru, umiejscowionego w starym Browarze Mieszczańskim. Ceglane, opuszczone budynki okazały się świetnym miejscem nie tylko na pracownie artystyczne czy teatr.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Tutaj także schronienie znaleźli producenci regionalnej, zdrowej żywności i raz na tydzień, w każdą niedzielę, oferują swoje produkty wszystkim spragnionym tego, co najlepsze.

Stoisk było około trzydziestu i można było na nich kupić właściwie wszystko. Wyjątkowe ciasta (na przykład jaglane) i chleby wypiekane według tradycyjnych receptur, tradycyjne polskie wędliny, włoskie sery, w tym prawdziwą mozzarellę z bawolego mleka, suszone owoce, francuskie krówki, miody (od których nie sposób było oderwać moich dzieci), dżemy i konfitury z aronii, tradycyjne produkty greckie i portugalskie.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Wiele produktów można było spróbować i dowiedzieć się o nich wszystkiego „z pierwszej ręki”. Wszyscy byli mili i serdeczni, to zresztą Wrocławianie mają we krwi. Nie było pośpiechu i zniecierpliwienia, zakupy w takiej atmosferze lubię najbardziej.

Wędrowałam z dziećmi od stoiska do stoiska, a zakupy po chwili już nie mieściły nam się w rękach. Miód, aronia w czekoladzie, pasta warzywna z zielonego groszku, krówki, olej z pestek dyni, pasztecik, … stoisk niby niewiele, a jednak było w czym wybierać.

WINIARY ZwZWINIARY ZwZWINIARY ZwZWINIARY ZwZ

Nie zabrakło też różnorodnych świeżych ziół, owoców, warzyw i przetworów z nich przygotowanych. Owoce i warzywa można sobie nawet wcześniej zamówić, a że lato w pełni, jest w czym wybierać.

WINIARY ZwZ

Trafiłam nawet na stoisko ze świeżo tłoczonymi sokami z jabłek z sadu, który znajduje się nieopodal mojego domu. To było miłe dowiedzieć się, gdzie trafiają rumiane jabłuszka, które zawsze oglądam przejeżdżając przez wieś sąsiadującą z moją.

Po zakupach zjadłam z dziećmi pizzę prosto z pieca, a właściwie z samochodu. Była przepyszna, tak jak i wszystkie produkty, które kupiłam na Bazarze. Jeszcze tu wrócę, tym bardziej, że pojawiają się wciąż nowi dostawcy i wciąż nowe produkty. Może się tam spotkamy?

WINIARY ZwZWINIARY ZwZ

 

Autor: Agata

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty