Kilka dni temu miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu blogerek kulinarnych z trójmiasta, które odbyło się w restauracji Pestacore hotelu Mera & Spa w Sopocie. Piękna, słoneczna pogoda, klimatyczne wnętrze hotelu i widok na morze wprawiły mnie w dobry humor. Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu akcjach, gdzie mogę spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i pasjach.

Na miejscu czekały na nas organizatorki, czyli dziewczyny z Trójmiejskiej solniczki , które postanowiły ogarnąć naszą blogerską społeczność na pomorzu, bo to już kolejne spotkanie , które zorganizowały. Każdy miał wyznaczone miejsce na którym leżała koperta z imieniem.

WINIARY ZwZ

Na stołach czekały też na nas bukieciki aromatycznej lawendy, babeczki i lawendowe ciasteczka w kształcie serduszek. Przy filiżance kawy i kawałku ciacha z dynią ( upieczonego przez jedną z uczestniczek spotkania) opowiadałyśmy o sobie, naszych blogach i o … jedzeniu.

Na nasze spotkanie przybyli również szefowie kuchni i opowiedzieli o smakowitym menu z kuchni włoskiej i zbliżającym się festiwalu truflowym.

WINIARY ZwZ

Każda z blogerek uczestniczących w spotkaniu miała za zadanie przygotować jeden jesienny przepis i zamknąć go w kopercie. Forma i styl był dowolny. Dziewczyny naprawdę zaskoczyły mnie pomysłowością wykonania i prezentacją przepisów.

Pod koniec spotkania odbyło się uroczyste losowanie i odczytywanie nazwy potrawy, jaka przypadła nam w udziale, ponieważ cała zabawa polega na tym, że wylosowany przepis należy przygotować w domu.

WINIARY ZwZ

Najwięcej było przepisów na słodkie, jesienne wypieki, ale nie zabrakło też kompotów i oczywiście zupy z dyni z lanymi kluseczkami.

Ja wylosowałam przepis na nalewkę z pigwy na miodzie.
Dopiero po przygotowaniu dowiem się, kto jest autorem mojego przepisu ☺️
Do mojej koperty dołączona była maluteńka buteleczka z nalewką, którą mam przygotować.
Było mi bardzo miło uczestniczyć w spotkaniu, choć żałuję, że nie było tam wszystkich blogerek z pomorza.

WINIARY ZwZ

 

Ciesz się gotowaniem z Winiary - teaser full

Ciesz się gotowaniem z Winiary

Szukasz pomysłu na szybki obiad? A może sosu, który podkreśli smak Twoich dań? Z naszymi produktami z łatwością przyrządzisz aromatyczne potrawy na różne okazje.

Zobacz produkty