Nasze przepisy Dania główne

Dania główne

Drugie dania to dla wielu osób główny element obiadów. Przy nich desery czy zupy przestają mieć znaczenie, zwłaszcza gdy są tak pyszne, że trudno odmówić sobie dokładki. Jednocześnie dobry pomysł na obiad to nierzadko spore wyzwanie. Kiedy każdego dnia trzeba przygotować coś nowego, często pojawiają się wątpliwości. Poza tym mamy coraz mniej czasu na gotowanie, a to właśnie domowe posiłki wciąż są najbardziej wartościowe.

Tu znajdziesz rozmaite inspiracje co na obiad zrobić dziś, jutro albo na specjalną okazję. Niezależnie od tego, co wybierzesz, możesz mieć pewność, że te pomysły na obiad będą smaczne i wyjątkowe. Możesz je zostawić w ich podstawowej wersji lub potraktować jako punkt wyjścia do tworzenia własnych przepisów.

Te pomysły na obiad zaskoczą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Zarówno tych mięsożernych, jak i tych, którzy na co dzień dbają o linię lub z różnych względów ograniczają się głównie do dań mącznych i warzywnych. Wśród tych przepisów znajdziesz też niejeden pomysł na obiad dla wybrednego dziecka. Dania na słodko, ale nie tylko te, na pewno przypadną maluchom do gustu. Czasem potrzebny jest wyjątkowy przepis na obiad. Na rodzinną uroczystość, święto czy inną okazję. I tutaj na drugie danie można wyczarować coś szczególnego, co posmakuje wszystkim gościom. Do dzieła!