Nasze przepisy Kolacja

Kolacja

Kolacja to niezwykle ważny posiłek w ciągu dnia. Powinna być właściwie dobrana. Z jednej strony nie powinna być ciężkostrawna, ponieważ wtedy trudno będzie nam zasnąć. Z drugiej strony powinna być na tyle sycąca, żebyśmy nie kładli się głodni – lub jeszcze gorzej: nie podjadali przed samym snem. Zatem dobra kolacja to nie lada wyzwanie. Na szczęście z naszymi przepisami łatwiej będzie mu sprostać!

Co zrobić na kolację, by była smaczna i zapewniła nam sytość do samego rana? Rozwiązań jest wiele. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju sałatki. Powodzeniem cieszą się również jajka w różnych odsłonach: w koszulkach, pod postacią omletu, jako fritatta. Warto wtedy wzbogacić je o odpowiednią porcję warzyw. Jeśli jemy odpowiednio wcześnie i mamy ochotę na coś ciepłego, także makaron z różnymi sosami może stanowić dobry pomysł na kolację. Tarta warzywna też wydaje się świetnym wyborem, musimy tylko zachować umiar przy porcjowaniu.

Czasem jednak posiłek ten staje się elementem życia towarzyskiego. Warto pomyśleć o kolacji na ciepło dla gości i zaserwować coś wyjątkowego. Jeśli planujesz coś dobrego na kolację, przepisy znajdziesz na naszych stronach. Dzięki tym inspiracjom z pewnością powstanie pyszna kolacja, która sprawi doskonałe wrażenie na twoich gościach i domownikach.