Nasze przepisy na niedzielny obiad

Niedzielny obiad

niedzielny obiad nie należy do rzadkości – pojawia się statystycznie 52 razy do roku! Jeśli zatem potrzebny ci pomysł na niedzielny obiad – dobrze trafiłeś. Przepis na pyszny obiad niedzielny to nasza specjalność!

Jak wygląda prawdziwy, tradycyjny niedzielny obiad? Najczęściej składa się z dwóch dań. Pierwszym jest zupa, zwykle rosół. Ale nie byle jaki rosół – przepis na rosół z kury, który wychodzi klarowny i pyszny, to prawdziwy skarb! Przekazywany jest często z pokolenia na pokolenie i pełen nie tylko rozmaitych składników, ale i rad, jak je przygotować, by zupa wyszła perfekcyjna.

Niedzielny obiad nie mógłby się jednak obejść bez dania głównego. Tu wariacji jest wiele i otwiera się pole do kulinarnych popisów. Zobacz przepisy na takie smakołyki jak schab pieczony z miodem i przyprawami albo uwielbiana przez wszystkich karkówka w sosie musztardowym. Uświetnią one nie tylko cotygodniowy obiad w niedzielę, ale także każdy uroczysty obiad, który przygotujesz we własnym domu.

Wart przygotować coś fajnego na niedzielny obiad, bo to nie tylko okazja do zjedzenia pysznego dania, ale też do spędzenia cennego czasu z rodziną – przy wspólnym stole i ulubionych posiłkach.